Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Nepál Rolwaling Valley

Dovolená Nepál Rolwaling Valley


Nepál je země plná překvapení a unikátních zážitků, které nabízí turistům z celého světa. Jedno z nejkrásnějších míst v Nepálu je Rolwaling Valley, mělké údolí obklopené impozantními horami, s malebnými vesničkami a fascinující kulturou místních obyvatel.

Rolwaling Valley se nachází v centrální části Nepálu, mezi horami Annapurna a Everest. Toto údolí patří mezi nejzachovalejší oblasti Nepálu a turisté, kteří se sem vypraví, se mohou těšit na nádherné výhledy na okolní hory, vodopády a pralesy. Nejkrásnější částí Rolwaling Valley je řeka Tama Koshi, která protéká celým údolím a propojuje všechny vesnice.

TIP: Pokud se do Rolwaling Valley vydáte v období mezi říjnem a květnem, můžete se těšit na krásné výhledy na mohutné himálajské štíty a na dohled se objeví i nejvyšší hora světa - Mount Everest.

V Rolwaling Valley se nachází mnoho tradičních vesniček, kde se můžete seznámit s místní kulturou a zvyky. Největší z vesnic je Beding, kde se nachází největší klášter v oblasti a kde žijí místní obyvatelé stále velmi tradičním způsobem života. Turisté zde mohou navštívit místní trhy a ochutnat místní speciality, jako je například yaková sýrová polévka.

Největším lákadlem Rolwaling Valley je však nepochybně turistická aktivita. Toto údolí patří mezi nejoblíbenější místa turistů, kteří se chtějí vydat na trekkingovou cestu. Pro ty, kteří se chtějí vystoupit nejvyšší hory, je zde k dispozici neuvěřitelně krásná trekkingová trasa vedoucí na horu Gauri Shankar.

Rolwaling Valley nabízí turistům nádherné výhledy na horizonty všech možných barev a odstínů a je přímo stvořeno pro ty, kteří hledají krásu přírody a klidnou atmosféru, daleko od všedního ruchu a shonu velkoměsta.

TIP: Pokud se chystáte na trekking v oblasti Rolwaling Valley, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek jídla a pití, vodu na cestu, stan a spacák. Vzhledem k extrémnímu terénu a povětrnostním podmínkám může být cesta velmi náročná, a proto není vhodná pro začátečníky. Pro zkušené turisty se však jedná o jedinený zážitek, který si budou pamatovat celý život.

V závěru je třeba říci, že Rolwaling Valley je místem, které by si měl navštívit každý milovník přírody a horolezectví. Je to krásné místo, obklopené nádhernou přírodou, kde se můžete úplně odpojit od všedního světa a načerpat novou energii a sílu pro další výzvy. Pokud máte rádi cestování a adrenalin, Rolwaling Valley by mělo být na vašem seznamu nepálských destinací, které chcete navštívit.


Ubytování Nepál Rolwaling Valley


Rolwaling Valley je přírodní rajský koutek nacházející se v severní části Nepálu. Jeho nádherné okolí, majestátní himálajské vrcholky a bohatá fauna a flora jej činí skvělým místem pro turisty, kteří touží po dobrodružství a přírodní kráse.

Rolwaling Valley leží na východ od Kathmandu, hlavního města Nepálu, a nabízí neuvěřitelné výhledy na známé osmitisícovky, jako je například Mt. Everest, Cho Oyu a Gauri Shankar. Tento údolí je obklopeno impozantními ledovci a strmými horami, díky čemuž poskytuje příležitosti pro horolezectví a trekking.

Návštěvníci Rolwaling Valley mají také možnost poznat místní kulturu a tradice. Údolí je domovem etnických skupin Tamangů a Sherpů, kteří jsou známí svou pohostinností a vřelým přístupem. Můžete navštívit tradiční vesnice, projít se po tržištích a poznat místní životní styl.

Pro trekking je Rolwaling Valley ideální destinací. Existuje mnoho různých tras, které turisté mohou volit, a všechny nabízejí jedinečné výhledy a zážitky. Jednou z nejoblíbenějších tras je trek kolem hor Gauri Shankar, který obvykle trvá asi dva týdny. Během tohoto treku budete projíždět malebnými vesnicemi, překonávat horské průsmyky a vychutnávat si nádherné výhledy na okolní krajinu.

Rolwaling Valley nabízí také možnost ubytování ve formě horských chat a domů u místních obyvatel. Tyto ubytování jsou jednoduchá, ale čistá a pohodlná. Majitelé chat a domů jsou vstřícní a přátelští a rádi vám poskytnou teplé jídlo a přístřeší. Tato tradiční ubytování jsou skvělou příležitostí poznat místní kulturu a životní styl.

Pokud se chystáte navštívit Rolwaling Valley, je důležité si uvědomit, že toto údolí je odlehlé a nepříliš turisty navštěvované místo. Musíte být připraveni na pochodu a poskytnout si dostatek času na aklimatizaci. Doporučuje se také mít průvodce, který je obeznámen s místními podmínkami a může vám pomoci s navigací.

Rolwaling Valley je skutečným pokladem Nepálu, který čeká na objevení. Jeho malebné krajiny, fascinující kultura a úžasné možnosti turistiky a trekkingu lákají turisty z celého světa. Pokud hledáte dobrodružství a klidnou odchýlku od přeplněných turistických tras, Rolwaling Valley je pro vás tou správnou volbou.


Počasí Nepál Rolwaling Valley


Rolwaling Valley, ležící v Nepálu, je nádherná a divoká část tohoto malebného himálajského státu. Tento údolí je obklopeno impozantními vrcholy, které dosahují výšky přes 7000 metrů, a nabízí jedinečné příležitosti k prozkoumání neuvěřitelné přírody, kultury a počasí této oblasti.

Jedním z nejzajímavějších aspektů Rolwaling Valley je jeho klima a počasí. Průměrná teplota v této oblasti v letních měsících dosahuje příjemných 15-20 °C ve dne a 5-10 °C v noci. V zimě se teploty snižují a dosahují průměrně -5 až -10 °C ve dne a -15 až -20 °C v noci. Na vrcholcích hor však mohou teploty klesnout ještě o něco nižší.

Co se týče srážek, Rolwaling Valley je známý jako suché údolí. Množství srážek je relativně malé a během letních měsíců se průměrně pohybuje okolo 100 mm za měsíc. V zimě může sněžit, ale srážky jsou stále relativně nízké v porovnání s jinými himálajskými oblastmi. To je podmíněno polohou údolí, které je chráněno horami před monzunovými větry.

Rolwaling Valley také nabízí nádhernou krajinnou rozmanitost. Převažují zde horské oblasti s hořícími lesy, ale také malebné údolí s plodinami jako je pšenice, ječmen a brambory. Návštěvníci mohou objevovat různé druhy flóry a fauny, které jsou přizpůsobeny tomuto specifickému klimatu.

Tato oblast je také vzácným dobrodružstvím pro turisty a horolezce. Existuje mnoho trekových tras, které vás provedou údolím a podél horských vrcholků, a možnost výstupu na některou z hor je dalším lákadlem. Nejoblíbenějšími vrcholy jsou například Yalung Ri (5630 m) a Ramdung Go (5925 m).

Nicméně, návštěvníci, kteří se rozhodnou vydat se do Rolwaling Valley, by měli být připraveni na extrémní podmínky a respektovat přírodu a kulturu místních obyvatel. Výlety do této oblasti vyžadují dobrou fyzickou kondici a zkušenosti s horskou turistikou.

Celkově lze říci, že Rolwaling Valley je úžasným místem, které nabízí fascinující počasí, ojedinělou přírodu a vzrušující dobrodružství. Pokud se rozhodnete navštívit tento kout Nepálu, můžete se těšit na dechberoucí výhledy, nezapomenutelné zážitky a setkání s pohostinnými místními obyvateli.


Letenka Nepál Rolwaling Valley


Pokud jste dobrodružný cestovatel, který touží po nových zážitcích a nepoznaných koutech světa, pak byste si neměli nechat ujít návštěvu Rolwaling Valley v Nepálu. Tato skrytá perla mezi rodovitými himálajskými horami je rájem pro outdoorové nadšence a dobrodruhy toužící po neuvěřitelných přírodních scenériích.

Rolwaling Valley se nachází na sever od Mt. Everestu v centrálním Nepálu a je obklopena impozantními vrcholy, mezi které patří například Gauri Shankar (7 134 m) a Melungtse (7 181 m). Tento údolí je méně navštěvované turisty, což mu dodává pocit autenticity a klidu, který je vzácným klenotem v dnešní uspěchané době.

Pokud se rozhodnete navštívit Rolwaling Valley, nejlepším způsobem, jak se dostat do této odlehlé oblasti, je letecky. Letenka z hlavního města Kathmandu do vesnice Lukla je prvním krokem na vaší cestě. Letadla, která provozují tyto linky, jsou zvláštní úzkotraké letouny, které vás překvapí svou malou velikostí. Během přibližně 45 minutového letu budete mít možnost obdivovat nádherné výhledy na horské masivy, divoce tekoucí řeky a zelené údolí, které vás čeká.

Jakmile přistanete v Lukle, můžete začít svoji trekovou expedici skrz himálajské hory směrem k Rolwaling Valley. Trasa je náročná, ale odměnou vám budou nezapomenutelné zážitky a krásy nepálské přírody. Projdete malebnými horskými vesnicemi, kde se setkáte s místními obyvateli a poznáte jejich přátelskou kulturu a tradice. Během putování můžete spatřit divoká zvířata, jakási ovce farmy a nádherné vodopády, které vás okamžitě okouzlí svou malebností.

Po náročné pěší expedici dorazíte do samotného Rolwaling Valley, kde vás čeká neskutečná přírodní krása. Toto ztracené himálajské údolí nabízí neuvěřitelné výhledy na ledovce, horské vrcholy a hladiny jezer, které se třpytí v slunečním svitu. Jedním z nejvýznamnějších míst v tomto údolí je také jezero Tsho Rolpa, které je obklopeno ledovci a je jedním z největších sladkovodních jezer v Nepálu.

Přestože Rolwaling Valley není tolik navštěvovaná jako jiné části Nepálu, poskytuje návštěvníkům jedinečný zážitek a možnost objevovat neobjevené krásy přírody. Tato odlehlá oblast je pro ty, kteří touží po dobrodružství, a možná jedno z posledních míst na Zemi, které se stále uchovává v přírodním stavu.

Připravte si svou dovolenou v Nepálu a vydejte se na nezapomenutelnou cestu do Rolwaling Valley. Letenka tam může být prvním krokem, který vás zavede do této skryté oázy himálajské krásy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Rolwaling Valley


1. Kde se nachází Rolwaling Valley v Nepálu?
Rolwaling Valley se nachází v centrální části Nepálu, v oblasti Rolwaling Himal, zhruba 110 km severovýchodně od hlavního města Katmandu.

2. Jak se dostanu do Rolwaling Valley?
Nejbližším větším městem, kam se lze dostat letecky, je Lukla. Z Lukly je možné vyrazit na trek do Rolwaling Valley pochodem přes vesnice a horské pastviny.

3. Jak dlouho trvá trek do Rolwaling Valley?
Trek do Rolwaling Valley trvá obvykle 10 až 14 dní, v závislosti na rychlosti pohybu a zvolené trase. Je důležité brát v úvahu, že se jedná o trek do vysokohorské oblasti, která vyžaduje dobrou fyzickou kondici a aklimatizaci.

4. Jaké jsou výhledy a atrakce v Rolwaling Valley?
Rolwaling Valley je známé svými úchvatnými výhledy na okolní himálajské štíty, včetně nejvyšší hory světa Mount Everestu. Dále zde najdete hluboké kaňony, ledovcová jezera a tradiční horské vesnice.

5. Je nutné mít průvodce na treku do Rolwaling Valley?
I když není povinné mít průvodce, je výrazně doporučeno najmout si průvodce zkušeného s touto oblastí. Průvodce může pomoci se správnou navigací, zajistit ubytování a pomoci při překonávání obtížných úseků trasy.

6. Jaké jsou nejlepší období pro trek do Rolwaling Valley?
Nejlepším obdobím pro trek do Rolwaling Valley je obvykle jaro (březen až květen) a podzim (září až listopad), kdy jsou podmínky počasí stabilnější a teploty příjemnější.

7. Je nutné mít speciální povolení pro trek do Rolwaling Valley?
Ano, pro vstup do Rolwaling Valley je nutné získat speciální povolení od nepálských úřadů. Toto povolení se nazývá Trekking Information Management System (TIMS) a trekaři by jej měli mít s sebou během celého treku.

8. Jak obtížný je trek do Rolwaling Valley?
Trek do Rolwaling Valley se řadí mezi středně těžké až těžké, především kvůli nadmořské výšce a obtížným horským terénům. Je třeba mít zkušenosti s horskými treky a dostatečnou fyzickou kondici.

9. Jaké jsou možnosti ubytování během treku do Rolwaling Valley?
Na trase jsou k dispozici horské chaty (tzv. tea houses), kde je možné se ubytovat a stravovat. Ve vyšších nadmořských výškách je však ubytování omezené a na některých úsecích je nutné tábořit.

10. Je v Rolwaling Valley možné kamovat?
Ano, je možné kempovat v Rolwaling Valley. Na některých úsecích trasy je táboření dokonce nezbytné, protože horské chaty nejsou dostupné.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky