Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Saúdská Arábie Al Ahsa Oasis

Dovolená Saúdská Arábie Al Ahsa Oasis


Saúdská Arábie je zemí, která leží na Arabském poloostrově a je bohatá na svou kulturní, historickou a přírodní krásu. Jedním z nejzajímavějších turistických míst v této zemi je Al Ahsa Oasis, která se nachází v provincii Al Ahsa. Tato oáza je dokonalou kombinací přírodního bohatství a historického dědictví.

Al Ahsa Oasis je jednou z největších oáz na světě a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Oáza se rozprostírá na ploše více než 8 000 hektarů a je domovem více než 2,5 miliónu palmových stromů. Tyto palmy produkovají slavné datle, které jsou jedním z hlavních zdrojů obživy místních obyvatel.

Na Al Ahsa Oasis se nachází také mnoho historických památek, které ukazují na bohatou historii této oblasti. Nejvýznamnější z nich je Al Qara Palác, který byl postaven v 16. století. Palác je známý svými unikátními architektonickými prvky a nádhernou zahradou. Další zajímavou památkou, kterou stojí za návštěvu, je historická pevnost Hofuf, která je jednou z nejstarších staveb v oblasti. Navštívíte-li tuto pevnost, budete mít možnost se dozvědět více o historii Saúdské Arábie a jejím boji za nezávislost.

Al Ahsa Oasis nabízí i mnoho aktivit pro turisty. Můžete si vyrazit na relaxační procházku mezi palmovými háji, kde si můžete vychutnat klid a krásu přírody. Chcete-li zažít dobrodružství, můžete se vydat na jízdu na velbloudech po poušti či vyzkoušet tradiční arabskou jízdu na koni. Oblast je také známá svými termálními prameny, které nabízejí příležitost k relaxaci a regeneraci.

Pokud se rozhodnete navštívit Saúdskou Arábii a strávit nějaký čas v Al Ahsa Oasis, je dobré si vzít na paměť, že respektování místních zvyklostí a kultury je důležité. Ženy by měly dodržovat zásady slušného oděvu a vyhnout se výrazným nebo provokativním oblečením ve veřejných prostorách.

V Al Ahsa Oasis můžete prozkoumat krásy přírody, zjistit více o bohaté historii Saúdské Arábie a zažít autentický arabský život. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh nebo cestovatel lákající krásou, Al Ahsa Oasis je bezpochyby jedno z nezapomenutelných míst, které stojí za návštěvu při pobytu v Saúdské Arábii.


Letenka Saúdská Arábie Al Ahsa Oasis


Saúdská Arábie, známá svou bohatou historií a úchvatnými přírodními zázraky, skrývá mnoho míst, která stojí za návštěvu. Jedno z těchto kouzelných míst je Al Ahsa Oasis, které se nachází v regionu Al Ahsa poblíž Bahrajnu na východě země. Tato oáza je jednou z největších na světě a byla zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO v roce 2018.

Al Ahsa Oasis je oáza plná palmových hájů, zelených pásů vegetace a dolů s podzemním vodním zdrojem. Je to opravdový ráj v poušti, který dodává energii a vitalitu celému regionu. S více než 2,5 milionu palmových stromů se Al Ahsa stala největším světovým výrobcem datlí, které jsou jednou ze základních potravin zdejší populace.

Historie Al Ahsa Oasis sahá až do pravěku, kdy byla tato oblast domovem proslulé civilizace Dilmun. Pozůstatky této starobylé kultury můžeme vidět v oblasti Qaryat Al-Faw, která nabízí zajímavé archeologické vykopávky a muzeum. Zde můžete objevit starověké artefakty, uvidíte tradiční obydlí a dozvíte se více o životě lidí, kteří zde žili tisíce let.

Další významnou atrakcí v oáze je historické město Hofuf. Toto malebné město je domovem několika tradičních muslimských paláců a krásných mešit. Můžete se projít úzkými uličkami a ochutnat místní kuchyni, která je bohatá na přírodní ingredience a tradiční recepty.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat přírodní krásy Al Ahsa Oasis, existuje několik přírodních rezervací, jako je například Nemáčský národní park. Tato malebná oáza nabízí nádherné výhledy na zelené háje a jezero. Můžete se zde vydat na pěší túru, projet na koni nebo relaxovat u pikniku.

Pro milovníky archeologie a historie je tady také zřícenina ad-Dzíf, což bylo starověké město, které bylo jedním z důležitých center občanského a náboženského života v regionu. Oáza je také známá pro své tradiční irigační systémy, které byly používány po staletí až do současnosti.

Pokud plánujete návštěvu Al Ahsa Oasis, můžete přistát na letišti ve městě Hofuf nebo v nedalekém Bahrajnu a odtud se dopravit pohodlně na místo. Saúdská Arábie nabízí širokou škálu letenek z celého světa a s rostoucí popularitou Al Ahsa Oasis je stále snazší a dostupnější navštívit tento úchvatný kousek přírody.

Al Ahsa Oasis je skutečně klenotem v poušti Saúdské Arábie. Svou bohatou historií, úchvatnými krajinami a tradičním životním stylem láká návštěvníky z celého světa. Takže pokud hledáte unikátní a autentickou zkušenost v Saúdské Arábii, nezapomeňte zahrnout Al Ahsa Oasis do svého seznamu.


Počasí Saúdská Arábie Al Ahsa Oasis


Saúdská Arábie je země s extrémním a suchým podnebím. V této zemi se nachází město Al Ahsa Oasis, které je známé nejen svými historickými a kulturními památkami, ale také svým jedinečným počasím.

Al Ahsa Oasis se nachází východně od Rijádu, hlavního města Saúdské Arábie. Toto místo je jedním z největších oáz na světě a je domovem bohaté biodiverzity a vzácných druhů rostlin a zvířat. Vzhledem k jeho poloze v aridním regionu je počasí v Al Ahsa Oasis převážně horké a suché, s intenzivními letními teplotami.

Léto v Al Ahsa Oasis je extrémně horké. Průměrné teploty v červnu, červenci a srpnu se pohybují kolem 45°C a mohou dosáhnout dokonce i více než 50°C. Tyto vysoké teploty jsou důsledkem položení oázy v poušti Rub al-Chálí, která je jednou z největších písečných pouští na světě. Pokud navštívíte Al Ahsa Oasis v létě, musíte se připravit na extrémní horko a dodržovat opatření proti přehřátí a dehydrataci.

Zima v Al Ahsa Oasis je mnohem mírnější, ale stále je zde teplé počasí. Průměrné teploty v prosinci, lednu a února se pohybují kolem 20°C, což je příjemnější a snesitelnější. Noční teploty mohou v zimě klesat na 10°C, takže je nezbytné vzít si s sebou teplejší oblečení.

Saúdská Arábie má také velmi nízkou úroveň srážek a Al Ahsa Oasis není výjimkou. Průměrné roční srážky se zde pohybují okolo 100 mm, přičemž většina srážek připadá na období zimy. Tyto srážky ovšem nejsou dostatečné pro udržení vegetace v suchém pouštním prostředí, proto jsou oázy v oblasti zavlažovány pomocí tradičních metod jako jsou faladje (historické zavlažovací systémy).

I přes extrémně horké a suché počasí je Al Ahsa Oasis jedním z nejkrásnějších a nejzelenějších míst v Saúdské Arábii. Je to jedinečné místo, které zachovává bohatou saúdskoarabskou kulturu a historii. Návštěvníci se mohou ponořit do světa oásy, procházet se mezi palmami a admirovat tradiční architekturu. Al Ahsa Oasis je také zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, což z ní činí turisticky atraktivní destinaci.

Navštívit Al Ahsa Oasis v Saúdské Arábii je jedinečný zážitek. Je to místo, které kombinuje krásu přírody s kulturními poklady, ačkoli počasí zde může být kruté. Během návštěvy je nezbytné dodržovat opatření pro zvládání vysokých teplot a připravit se na extrémní horko.


Ubytování Saúdská Arábie Al Ahsa Oasis


Al Ahsa Oasis je jedním z nejvýznamnějších historických a kulturních míst v Saúdské Arábii. Nachází se v blízkosti města Hofuf a je jedním z nejrozlehlejších oázových systémů na světě. Toto místo je považováno za jedinečnou přírodní a kulturní památku a bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Al Ahsa Oasis se rozprostírá na území více než 3 000 kilometrů čtverečních a je domovem pro více než 2,5 milionu palmových stromů. Tyto palmy jsou základem, na kterém je postavena tato oáza. Mají velký ekonomický a kulturní význam pro místní obyvatele, kteří se téměř po celé generace zaměřují na pěstování palmových plodů, jako jsou datle.

Kromě rozsáhlých palmových hájů Al Ahsa Oasis nabízí také mnoho historických a kulturních památek. Mezi nejvýznamnější patří Qasr Ibrahim, Qasr Ibrahim je historická pevnost, která datuje svůj původ do 16. století. Jedná se o zámeckou stavbu, která byla postavena z přiléhajícího vápnitého pískovce a sloužila jako sídlo pro místní vládce.

Dalšími atrakcemi v Al Ahsa Oasis jsou například Al-Jouf, LQasr House, který funguje jako kulturní centrum s výstavami a workshopem o místní kultuře a tradicích. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout tradiční domek a při procházce areálem se také dozvědět více o historii oázy a její význam pro místní obyvatele.

Pokud se chcete ubytovat v Al Ahsa Oasis, můžete si vybrat z různých možností. V blízkosti oázy se nachází několik luxusních hotelů, které nabízejí pohodlné a vysoce kvalitní ubytování. Pokud však preferujete autentičtější zážitek, můžete se rozhodnout pro pobyt v tradičních beduínských stanech, které jsou k dispozici pro návštěvníky jako součást kulturního zážitku.

Al Ahsa Oasis je skvělým místem pro ty, kteří chtějí poznat historii a kulturu Saúdské Arábie. Jeho krásná přírodní krajina, historické památky a pohostinní obyvatelé nabízejí nezapomenutelný zážitek. Pokud se vydáte na cestu do této oázy, ujistěte se, že strávíte dostatek času, abyste si vychutnali vše, co tento jedinečný koutek Saúdské Arábie nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Saúdská Arábie Al Ahsa Oasis


1. Jaká je poloha Al Ahsa Oasis v Saúdské Arábii?
Al Ahsa Oasis se nachází ve východní části Saúdské Arábie, v provincii Al Ahsa.

2. Jaká je historie Al Ahsa Oasis?
Al Ahsa Oasis je jedním z nejstarších osídlených míst na světě a jeho historie sahá až 5000 let zpět. Město hrálo důležitou roli v historii regionu a bylo důležitým obchodním centrem na starověké Hedvábné stezce.

3. Jaká je rozloha Al Ahsa Oasis?
Al Ahsa Oasis má rozlohu přibližně 30 000 hektarů.

4. Jaké památky a atrakce mohu ve městě najít?
Ve městě najdete mnoho historických památek a přírodních krás. Patří sem například historické budovy, mešity, staré trhy a archeologické naleziště. Oblast je také známá svými palmovými háji a zemědělskou produkcí.

5. Jaká je významnost Al Ahsa Oasis jako světového dědictví UNESCO?
Al Ahsa Oasis byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2018. Toto označení bylo uděleno kvůli obrovskému historickému, kultuřnímu a přírodnímu významu této oblasti.

6. Jaká je klimatická situace v Al Ahsa Oasis?
Al Ahsa Oasis má horké, suché klima s vysokými letními teplotami. Průměrná letní teplota se pohybuje kolem 40-45 stupňů Celsia.

7. Jaká je dopravní dostupnost Al Ahsa Oasis?
Město Al Ahsa je dobře spojeno s ostatními částmi Saúdské Arábie díky silnicím a letištím. Nejbližší mezinárodní letiště je King Fahd International Airport v Dhahranu.

8. Co je tradičním způsobem života v Al Ahsa Oasis?
Tradičním způsobem života v Al Ahsa Oasis je zemědělství a pěstování datlí. Místní lidé se zabývají zemědělstvím, obchodem a řemesly.

9. Kdy je nejlepší čas navštívit Al Ahsa Oasis?
Nejlepší čas na návštěvu Al Ahsa Oasis je během podzimu a jara, kdy jsou teploty mírnější. V létě je zde velmi horko.

10. Jaké jsou místní speciality a jídla v Al Ahsa Oasis?
Některé z místních specialit v Al Ahsa Oasis zahrnují datle, koření, tradiční pečivo jako "bread khameer" a místní čaje a nápoje.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky