Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Slovinsko Predjamský hrad

Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Predjamský hrad


Dotazy:

1. Jak dlouho trvá prohlídka Predjamského hradu?
2. Jaké jsou vstupné na prohlídku hradu?
3. Může se hrad navštívit s průvodcem?
4. Kde je nejlepší parkování u hradu?
5. Je možné fotit nebo natáčet na hradě?

Odpovědi:

1. Prohlídka hradu trvá zhruba 1 hodinu.
2. Vstupné na prohlídku hradu závisí na věku a počtu osob. Dospělí zaplatí 13 €, děti 6-14 let 8,70 € a rodinné vstupné je 37 €.
3. Ano, hrad lze navštívit s průvodcem, doporučuje se předem zarezervovat.
4. Parkování u hradu je včetně vstupného zdarma, ale bývá omezené v hlavní sezóně.
5. Fotit a natáčet na hradě je povoleno, ale pouze bez blesku a stativu. Pro komerční účely je nutné získat povolení.


Letenka Slovinsko Predjamský hrad


Slovinsko je malá země s bohatou historií a zajímavými památkami. Jedním z nejznámějších a nejimpozantnějších míst, které stojí za návštěvu, je Predjamský hrad. Tato unikátní pevnost se nachází ve stejnojmenné vesnici nedaleko města Postojna a nabízí návštěvníkům vzrušující zážitek.

Predjamský hrad je postaven na skalním útesu a je jedním z největších hradů ve střední Evropě. Jeho původ se datuje až do 13. století, kdy zde byla vybudována původní kamenná pevnost. Hrad je známý svou unikátní polohou, která sloužila jako strategické místo během vojenských konfliktů.

Při návštěvě Predjamského hradu si návštěvníci mohou prohlédnout rozlehlé interiéry a jejich expozice poskytují záblesky do života ve středověku. Mnoho místností je zařízeno v tradičním stylu a návštěvníci si mohou prohlédnout vystavené historické artefakty a relikvie.

Známým symbolem Predjamského hradu je jeho skalní prostor, který tvoří přirozenou obranu. Toto skalní útočiště bylo využíváno jako úkryt během obléhání a zahrnuje i tajnou chodbu, která vede do sousední jeskyně. Legenda praví, že slavný zloděj Erazem Luegerem, který zde žil v 15. století, využíval tuto tajnou chodbu ke svým dobrodružným činům.

Dnes je Predjamský hrad otevřený pro veřejnost a nabízí mnoho aktivit pro turisty. Návštěvníci mohou navštívit hradní muzeum, vychutnat si prohlídku jeho interiérů nebo se projít po okolním parku. Kromě toho je možné podniknout výlety do blízkého národního parku nebo si prohlédnout další zajímavosti v okolí, jako je například Zámeček Predjama, který se nachází nedaleko hradu.

Pokud plánujete navštívit Predjamský hrad, doporučuje se si předem zjistit informace o otevírací době a vstupném. Na webu hradu najdete veškeré potřebné informace a také informace o organizovaných prohlídkách.

Návštěva Predjamského hradu je jedinečným zážitkem a určitě si zde přijdou na své milovníci historie a architektury. Pokud plánujete návštěvu Slovinska, nezapomeňte zařadit Predjamský hrad do svého seznamu míst, která chcete vidět. Tato neuvěřitelně působivá pevnost vás jistě okouzlí svou atmosférou a majestátem.


Dovolená Slovinsko Predjamský hrad


Pokud hledáte krásné a romantické místo pro dovolenou, Slovinsko je zemí, kterou byste měli určitě navštívit. Jednou z nejnavštěvovanějších památek této země je zřícenina hradu Predjamský hrad, která leží nedaleko Postojny, asi hodinu jízdy od Lublaně.

Predjamský hrad je jedním z nejzajímavějších a nejtajemnějších hradů v celé Evropě. Tento hrad, který byl vybudován na skále s výhledem na řeku Lokvu, se skládá z několika patrových objektů a je úchvatný svým originálním architektonickým stylem. Hrad byl poprvé zmíněn již v roce 1274, ale jeho první pokusy o obnovení a rekonstrukce se datují do 15. století.

Kromě toho, že je Predjamský hrad jedním z nejkrásnějších a nejstarších hradů v zemi, tak je také záhadný. Pověst praví, že na jeho stěnách a vnitřku se skrývají tajné místnosti a tunely, které vedou až do nedalekých jeskyní. Tyto tunely byly využívány jako úkryty pro lapky a bandity, a právě to dodává hradu svoji mystickou atmosféru. Místo se také proslavilo tím, že se zde odehrává jedno z největších a nejzajímavějších turnajů v histórii na středověkém hradě.

Kromě toho, že je hrad Predjamský skvělou turistickou atrakcí, můžete zde také navštívit muzeum, které zajímavě mapuje historii a život na hradě. Při návštěvě hradu si také můžete vyzkoušet pravý život vysokého šlechtice a obléknout si kroj středověkého rytíře.

Celkově lze říct, že Slovinsko a jeho Predjamský hrad jsou skvělým místem pro dovolenou a zároveň fascinujícím historickým a kulturním zážitkem. Budete zde moci zažít krásné přírodní scenérie, úchvatné výhledy na krajinu a zároveň zjistit více o historii této země a jejích místních obyvatelích.

Není tedy divu, že se každý rok tisíce turistů sjíždějí právě do Slovinska a navštěvují tuto historickou památku, která vás rozhodně nezklame.


Ubytování Slovinsko Predjamský hrad


Slovinsko je malebná země ležící ve střední Evropě, známá svou bohatou historií, krásnou přírodou a architekturou. Jednou z nejvíce fascinujících destinací v zemi je Predjamský hrad, který se nachází nedaleko obce Predjama.

Predjamský hrad je jedním z nejvíce unikátních a nádherných hradů ve Slovinsku. Jeho výjimečnou charakteristickou vlastností je fakt, že je postavený na skalnatém vrcholu, který vypadá, jako by se přímo zastavil před propastí. Hrad tedy prakticky splynul se skalním útvarem a vytváří tak jedinečný obranný systém.

Historie Predjamského hradu sahá až do 12. století, kdy byl postavený na skále, která je součástí skalního masivu. Hrad byl známý především díky svému nejznámějšímu obyvateli, rytíři Erazimu Luegerovi. Rytíř Erazim byl pověstný svou statečností a dovedností ve vedení boje. Legenda praví, že se stal nepřítelem a lupičem až si odmítl platit daně rakouskému císaři. Aby se vyhnul jeho pronásledování, skryl se v Predjamském hradě, který se stal jeho bezpečným útočištěm.

Dnes je Predjamský hrad zpřístupněn pro veřejnost a můžete si jej prohlédnout při prohlídce. Během návštěvy budete mít možnost projet se temnými a chladnými chodbami hradu, navštívit neuvěřitelnou skulpturu umístěnou v místnosti Kaple, a také se projít po proslulém chodbě, která vede skrz skalní masív. Budete mít také možnost se dozvědět více o životě ve středověku a historii tohoto zajímavého místa.

Pokud se rozhodnete prodloužit svůj pobyt v blízkosti Predjamského hradu, je k dispozici také několik možností ubytování. V oblasti najdete různé hotely, penziony a apartmány, které vám nabídnou pohodlné a příjemné ubytování. Mnoho z těchto zařízení vám také umožní vychutnat si krásný výhled na hrad a okolní krajinu.

Slovinsko je skvělou volbou pro milovníky historie, přírody a romantiky. Návštěva Predjamského hradu vám poskytne jedinečný zážitek a připomene vám sílu a odvahu rytířů minulých dob. Ať už se budete rozhodovat prodloužit svůj pobyt v blízkosti hradu, nebo další objevování krás Slovinska, tato země vás zcela jistě nezklame.


Počasí Slovinsko Predjamský hrad


Slovinsko je malebná země nacházející se ve střední Evropě. Jednou z jeho nejvýznamnějších a nejzajímavějších památek je Predjamský hrad, který se nachází v obci Predjama nedaleko Postojny. Tento hrad je zvláštní tím, že je částečně vybudován ve skále, což dodává tomuto místu tajemnou atmosféru.

Kromě své architektonické hodnoty je Prejamský hrad také jedním z nejstarších přírodních hradů na světě. Jeho historie sahá až do 12. století, kdy ho postavil hrabě Verdenberk jako sídlo pro svou rodinu. Jedná se o působivou stavbu, která zdá se, že snad vyrůstá ze skalního masívu.

Kráčení po hradu je jedinečným zážitkem. Návštěvníci si mohou prohlédnout různé místnosti, které odkazují na různá období v historii. Pokoje jsou vkusně zařízené a obsahují mnoho originálních prvků jako například starobylé nábytky, fresky a umělecké díla. K vidění je také kaple, věže a střílny, které dodávají hradu jeho charakteristický vzhled.

Díky své poloze v nadmořské výšce 123 metrov nad úrovní terénu nabízí Predjamský hrad impozantní výhled do okolí. Navštěvování hradu je příjemně provázáno s procházkou po okolní přírodě. Návštěvníci se mohou projít po okolních cestách a obdivovat krásu slovinské krajiny.

Vzhledem k poloze hradu je počasí v Predjamském hradě dost zvláštní. V létě jsou teploty příjemné a průměrné denní teploty dosahují kolem 25 ° C. Slunce svítí a nebe je často bez mraků, což umožňuje návštěvníkům vychutnat si krásný výhled na okolní krajinu. V zimě se počasí odráží v chladnějších teplotách, které mohou klesat pod bod mrazu, a občas i v padajícím sněhu.

Vzhledem k proměnlivému podnebí v celém Slovinsku, doporučuje se návštěva Predjamského hradu v období od jara do podzimu, kdy jsou teploty příjemné a srážky jsou méně pravděpodobné. V těchto obdobích se návštěvníci mohou těšit na příjemné procházky po okolí a obdivování krásy přírody.

Celkově je Predjamský hrad vynikající příklad historické a kulturní hodnoty Slovinska. Jeho unikátní architektura a krása přírody okolo něj lákají zájemce o historii, přírodu a cestování z celého světa. Pokud se vydáte na cestu do této části Slovinska, nezapomeňte navštívit tento krásný hrad a vychutnat si jedinečný charakter a počasí tohoto místa.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky