Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Slovinsko Triglavský národní park

Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Triglavský národní park


1. Jaký je rozloha Triglavského národního parku v Slovinsku?
Triglavský národní park má rozlohu přibližně 838 km2.

2. Jak se dostanu do Triglavského národního parku?
Nejčastější vstupní bod do parku je přes město Bled. Zde můžete využít veřejné dopravy, autobusovou nebo železniční, nebo si pronajmout auto.

3. Jaké aktivity mohu v Triglavském národním parku podniknout?
V parku je možné podnikat různé aktivity, jako je pěší turistika, horská cyklistika, horolezectví, vodní sporty na jezerech a spoustu dalších outdoorových aktivit.

4. Jaká je nejvyšší hora v Triglavském národním parku?
Nejvyšší horou v parku je Triglav, která dosahuje výšky 2 864 m nad mořem.

5. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Triglavského národního parku?
Ideální časy pro návštěvu jsou jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a méně turistů než v letních měsících.

6. Musím platit vstupní poplatek do parku?
Ano, pro vstup do parku je zapotřebí zakoupit vstupenku, která zahrnuje různé druhy pobytů a aktivity v parku. Cena se liší podle typu vstupenky a věku návštěvníka.

7. Jaké jsou nejzajímavější místa v Triglavském národním parku?
Mezi nejzajímavější místa patří jezero Bohinj, soutěska Vintgar, soutěska Tolmin, horský hřeben Pogacnikov dom, a samozřejmě samotná hora Triglav.

8. Je povolené táboření v Triglavském národním parku?
Ano, táboření je povolené pouze na určených místech a je třeba dodržovat zásady ochrany přírody.

9. Můžu potkat divokou zvěř v Triglavském národním parku?
Ano, v parku se vyskytují různé druhy divoké zvěře, jako jsou kamzíci, sarny, kozorožci a medvědi.

10. Existují v parku ubytovací možnosti?
Ano, v parku jsou dostupné různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů, horských chat a stanových táborů.


Ubytování Slovinsko Triglavský národní park


Slovinsko je krásná země v srdci Evropy, která je známá svou neporušenou přírodou a úchvatnými horami. Jedním z nejznámějších a nejatraktivnějších přírodních parků v severozápadním Slovinsku je Triglavský národní park. Ať už patříte k nadšeným horolezcům, turistům nebo jen milovníkům přírody, Triglavský národní park nabízí širokou škálu úchvatných zážitků a aktivit pro každého.

Jedním z hlavních důvodů, proč navštívit Triglavský národní park, je jeho úchvatná příroda. Park se nachází na území Julijských Alp, které jsou vyhlášeny svou krásou a unikátním ekosystémem. Na své cestě po parku se budete moci potěšit nejen nádhernými horami, ale také hlubokými údolími, průzračnými jezery a divokými řekami. Nejvýznamnější přírodní krásou parku je nejvyšší hora Slovinska, Mount Triglav, která nabízí naprosto dechberoucí výhledy z vrcholu.

Pokud toužíte po romantickém a klidném ubytování v přírodě, Triglavský národní park nabízí mnoho možností. Od malebných horských chat a penzionů až po luxusní hotely, park má co nabídnout pro všechny typy cestovatelů. Svěže vyhlížející sruby na horských loukách jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají autentický zážitek a pobyt blízko přírody. Pokud preferujete pohodlnější možnosti, v horských regionech najdete také mnoho moderních hotelů s veškerými vybaveními, jako je wellness centrum a venkovní bazén. Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, všechny tyto možnosti vám zaručují úžasné výhledy a jedinečnou atmosféru Triglavského národního parku.

Pokud jste zkušeným horolezcem, určitě nezapomeňte na výzvu, kterou je výstup na vrchol Mount Triglav. Tato 2864 metrů vysoká hora je symbolem Slovinska a významnou ikonou pro Slovince. Výstup na vrchol je náročný a vyžaduje fyzickou kondici a zkušenosti, ale odměnou jsou nezapomenutelné výhledy a pocit úspěchu, který vás naplní. Pokud raději zůstanete na úpatí hor, existuje mnoho turistických tras, které vás provedou parkem.

Triglavský národní park není pouze pro horolezce a turisty. Pokud rádi relaxujete a jste příznivcem vodních aktivit, park nabízí také několik nádherných jezer, jako je Bohinjské a Bledské jezero. Tyto křišťálově čisté jezera jsou ideálním místem pro plavání, veslování, rybaření nebo jen jednoduché pikniky na břehu. Když máte dost odpočinku, můžete také navštívit malebné horské vesničky, kde se můžete seznámit s místní kulturou a tradicemi.

Triglavský národní park je skutečným rájem pro milovníky přírody a dobrodruhů. Jeho úchvatné hory, jezera a údolí přitahují tisíce návštěvníků každý rok. Pokud se chystáte na dovolenou do Slovinska, nezapomeňte navštívit tento krásný národní park a užít si jedinečné zážitky, které vám nabídne.


Počasí Slovinsko Triglavský národní park


Slovinsko, malá středo-evropská země ležící mezi Alpami a Jaderským mořem, je známá svými krásnými horami a divokou přírodou. Jedním z nejvýznamnějších přírodních krás v zemi je Triglavský národní park, který se nachází v severozápadní části Slovinska. Zde se shlukují nejvyšší hory v zemi, množství horských řek a jezer, rozmanitá flóra a fauna a mnoho dalších zajímavostí.

Když hovoříme o počasí v Triglavském národním parku, musíme vzít v úvahu jeho umístění a topografii. Park se rozprostírá v nadmořské výšce od 600 do 2864 metrů nad mořem, což znamená, že zde může docházet kextrémním změnám počasí. V létě jsou průměrné teploty v nižších polohách okolo 25 °C, ale na vrcholcích hor se pohybují kolem nuly nebo dokonce pod ní.námrazy nejsou neobvyklé ani v letních měsících. V zimních měsících se naopak očekávají mrazy či sněhové pokrývky.

I když jsou letní měsíce často teplé a slunečné, údolí a hory Triglavského národního parku jsou obvykle větrná a vlhká oblast, proto se mohou objevovat i přeháňky a bouřky. Tyto podmínky mohou být pro turisty nebezpečné, zvláště při lezení a horolezectví. Proto je nezbytné sledovat počasí před výstupem do hor a vždy mít s sebou přiměřené vybavení.

V zimě se Triglavský národní park promění v oblíbené lyžařské středisko. Mnoho turistů přichází do této oblasti za lyžováním, běžeckým lyžováním, sáněním a dalšími zimními sporty. Průměrná zasněžená vrstva v nižších oblastech bývá od 20 cm do 1,5 m, ale na vrcholcích hor se sněhová pokrývka dostává až k 4 metrům.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Triglavském národním parku je značně proměnlivé a turisté by měli dávat pozor na místní podmínky a sledovat vývoj počasí. Park však nabízí mnoho nádherných přírodních scenérií a krásných horských výhledů, takže navzdory počasí si zde každý může najít svou oblíbenou aktivitu.


Dovolená Slovinsko Triglavský národní park


Slovinsko je malá země nacházející se ve střední Evropě, která nabízí nádhernou přírodu, malebná města a bohatou kulturu. Jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v této zemi je Triglavský národní park.

Triglavský národní park se nachází v severozápadní části Slovinska a je nejstarším národním parkem v zemi. Byl založen již v roce 1924 a zaujímá rozlohu přes 840 km². Park nese své jméno podle nejvyšší hory v zemi, Triglavu, která se tyčí do výšky 2 864 metrů nad mořem.

Národní park je známý svou úchvatnou přírodou, která láká milovníky turistiky a horolezectví z celého světa. Park je domovem mnoha horských vrcholů, kaňonů, jezer, řek a vodopádů. Nejvýznamnější horou v parku je již zmíněný Triglav, který je symbolem slovinského národa a státního znaku. Výstup na tuto horu je opravdovým dobrodružstvím a vyžaduje dobré fyzické a technické připravenosti. Pro ty, kteří nejsou horolezci, je v parku dostatek dalších atraktivních tras různé obtížnosti.

Mezi nejznámější jezera v parku patří Bohinjské jezero a Bledské jezero. Bohinjské jezero je největší sladkovodní jezero v zemi a je obklopeno vysokými horami. Nabízí klidné prostředí a krásné pláže, které jsou ideální pro piknik nebo odpočinek po náročném výletu. Bledské jezero je rovněž fascinující, s malebným ostrovem uprostřed, který je domovem gotického hradu a kostela. Z břehu jezera vede pěší stezka, která vás zavede kolem jezera a nabídne nádherné výhledy.

Návštěva Triglavského národního parku je také skvělou příležitostí k poznání místní flóry a fauny. Park hostí mnoho vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů, včetně chamois, kamzíka, orlů a medvědů. Zdejší příroda je také známá svými kvetoucími loukami a alpskými zahradami, které jsou v létě naplněny barevnými květy.

Pro ty, kteří mají zájem o turistiku, horolezectví, cyklistiku nebo jen jednoduchý relax, je Triglavský národní park ideálním místem pro dovolenou. Existuje mnoho penzionů a hotelů v okolí parku, které nabízejí ubytování různých cenových kategorií. Místní kuchyně je založena hlavně na tradičních slovinských pokrmech, jako je klobása, štruklji a potratka.

Triglavský národní park je opravdu jedinečným a malebným místem, které nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek v přírodě. Od nádherných vrcholů a jezer po bohatou flóru a faunu, tento park je skvělou volbou pro dovolenou ve Slovinsku. Zajímavé výlety, možnost sportování, odpočinek na pláži nebo poznávání kultury v okolních městech, to všechno vás čeká při návštěvě Triglavského národního parku.


Letenka Slovinsko Triglavský národní park


Slovinsko je zemí s bohatou přírodou, kterou stojí za to objevovat. Jedním z nejkrásnějších přírodních parků v této zemi je určitě Triglavský národní park. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, určitě byste měli zvažovat letenku na Slovinsko.

Triglavský národní park se nachází v západní části Slovinska a zahrnuje rozlohu více než 83 000 hektarů. Národní park je pojmenován po nejvyšší hoře v zemi – Triglavu, která se zvedá do výšky 2 864 metrů nad mořem. Tato hora je velmi důležitá pro Slovince a její symboliku najdete na slovinské vlajce.

V rámci parku se nachází mnoho turistických tras, které vás zavedou do krásné přírody. Můžete zde pozorovat horské vrcholky, jezera, soutěsky a řeky. Park je zároveň domovem pro bohatou faunu a flóru, můžete tedy s trochou štěstí spatřit medvěda, vlka, lva nebo rysa. Také zde najdete mnoho vzácných druhů rostlin, které se na jiných místech Slovinska nenacházejí.

Nejznámější turistickou atrakcí v parku jsou Škocjanské jeskyně, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Jeskyně se rozkládají na ploše více než 6 kilometrů a nabízí pozoruhodné speleologické útvary. Navštívíte zde například Velkou a Malou dolní jeskyni nebo Šumečkovu zónu. Procházka těmito jeskyněmi je jedinečným zážitkem, který nezapomenete.

V parku je také mnoho málo známých procházek a vycházek, které jsou stejně krásné jako ty velké treky. Můžete se projít podél Divoké řeky Soča nebo se procházet po břehu horského jezera Bohinj. Ubytovat se můžete v některém z mnoha turistických středisek v okolí parku.

Pokud se chystáte navštívit Slovinsko a najmout si auto, je možné projet i blízké italské a rakouské hory. Pro turisty se nachází mnoho zvláštních turistických tras, které nabízejí úžasné výhledy a okouzlující panorama. Město Kranjska Gora je vyhledávaným turistickým střediskem s výhledem na mnoho míst, která nabízejí pohled na okolní hory a Římskokatolický kostel svatého Martina.

Když se rozhodnete navštívit Triglavský národní park a okolí, je nejlepší si předem zajistit letenku. Pokud máte v plánu jet autem, nezapomeňte na povinnost mít slovinskou dálniční známku – veškeré silnice jsou placené. Tato země nabízí nesčetné krásy, takže není divu, že se jedná o jeden z nejvyhledávanějších turistických cílů v Evropě.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky