Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bhútán Thimphu (hlavní město)

Počasí Bhútán Thimphu (hlavní město)


Bhútán, známý také jako Království nebes, se nachází v jižní Asii mezi Čínou a Indií. Země, která je obklopena impozantními horami a roztomilými vesničkami, nabízí neuvěřitelně rozmanité podnebí. Jedním z nejzajímavějších oblastí, co se týče počasí, je Thimphu - hlavní město této malebné země.

Thimphu se nachází ve vyšších nadmořských výškách, což ovlivňuje jeho klima. Město leží ve vysočině, takže se můžete těšit na chladnější počasí a studené zimy. Průměrná teplota v Thimphu se pohybuje mezi 5°C a 25°C. Během zimních měsíců, tj. od listopadu do února, může teplota klesnout až pod bod mrazu. Sníh je v tomto období běžný jev a dává Thimphu ještě kouzelnější atmosféru.

Naopak v letních měsících od června do srpna může být počasí deštivé a oblačné. Teploty dosahují příjemných hodnot kolem 25°C. Právě během monzunového období můžete zažít spektakulární dešťové přeháňky a proměnlivé podmínky. Pokud vás občasné deštivé dny neodradí, můžete si užít exotickou vegetaci a zelené kopce, které vykvétají poté, co pršelo.

Podnebí Thimphu nabízí návštěvníkům mnoho různých aktivit. V zimě si můžete užít horské procházky, lyžování nebo dokonce stavění sněhuláků. Extrémnější dobrodruzi mohou vytáhnout na horu Chele La, která je v této době pokrytá sněhem. Pro milovníky přírody a fotografování je monzunové období zajímavé, protože země vzkvétá do živých barev a nabízí úchvatné pohledy.

Vzhledem ke své poloze a klimatu je vhodné připravit se na různorodé počasí v Thimphu. Při návštěvě města byste měli mít s sebou teplé oblečení, ale také lehké pláštěnky nebo deštníky. Bez ohledu na roční období se vždy obraťte na místní obyvatele nebo průvodce, kteří vám poradí, jak se správně oblékat a jaké aktivity si můžete užít v daném počasí.

Thimphu je opravdu výjimečné město, ať už se jedná o jeho kulturu, kláštery nebo překrásné výhledy na okolní hory. Nenechte se odradit různorodým počasím a pusťte se do dobrodružství v této unikátní části světa. Bhútán vás přívítá se svým jedinečným kouzlem a ponese vás do jiného světa.


Letenka Bhútán Thimphu (hlavní město)


Bhútán, který se obvykle nazývá Podkova osudu, je asijská země obklopená Himálajem a dosud udržela své tradiční praktiky. Jediným způsobem, jak se sem dostanete, je letecká doprava, jelikož země nemá železnice a silnice jsou zde v řídkosti. Pokud hledáte inspiraci pro svou další dovolenou, může vás lákat letenka do Bhútánu, kde se nachází krásné Thimphu, hlavní město země.

Bhútán byl dlouhou dobu uzavřený kraj, ale v posledních letech se začíná otevírat turistům. Cestující přicházejí z celého světa, aby si prohlédli jeho krásy, přírodu a kulturu. Pokud se vydáte do Thimphu, brzy poznáte, že je to místo, kde se tradice a současnost stýkají.

Je to město nádherných pagod, typických šikmých střech a tradičních obchůdků. Nákupy v Thimphu mohou být k vidění velmi zábavné. Trh v městském centru Chhagchhenithang je jedním z nejlepších, kde si můžete koupit ručně vyráběné výrobky, jako jsou batikované látky, batohy z yaksí vlny, dřevěné mísy a mnoho dalších.

Můžete navštívit také Národní muzeum Bhútánu, které se nachází ve starobylém klášteře Ta Dzong, nedaleko městského centra Thimphu. Muzeum vám nabídne inspirativní přehled bhútánské historie, kultury a umění, včetně obrazů, šperků a maskování používaných v tradičních tancích.

Přestože Thimphu není zrovna nejstarší město, je zde spousta tradičních a kulturních památek k návštěvě. Kromě tradičních klášterů a chrámů, jako je Tashichho dzong, Chagri Dorjeden a Changangkha, budete uvítáni také novějšími památkami, včetně Kongresové knihovny Bhútánu a Centra pro tradiční medicínu.

Do Thimphu létá několik leteckých společností. Asi nejlepší volbou je Bhutan Airlines, která nabízí pravidelné lety z indických měst Dillí, Kalkaty a Bombaje do Paro, druhého největšího města Bhútánu, které se nachází pouze pár desítek kilometrů od města Thimphu.

Pokud hledáte dobrodružství a zajímavou kulturu, Bhútán a Thimphu jsou skvělým místem k návštěvě. A s letenkou je to snadné. Navštivte Bhútán a objevte jeho krásy!


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Thimphu (hlavní město)


Dotaz: Kde se nachází Bhútán?
Odpověď: Bhútán se nachází v jižní Asii mezi Indií a Čínou.

Dotaz: Jaký je oficiální jazyk v Bhútánu?
Odpověď: Oficiálním jazykem v Bhútánu je dzongkha.

Dotaz: Jaká je měna v Bhútánu?
Odpověď: Měna v Bhútánu je ngultrum.

Dotaz: Jaký je nejvýznamnější památkou v Thimphu?
Odpověď: Nejvýznamnější památkou v Thimphu je brána Tashichho dzong.

Dotaz: Je v Bhútánu bezpečno pro turisty?
Odpověď: Bhútán je považován za velmi bezpečnou zemi pro turisty. Nicméně, jako v každé zemi, je nutné respektovat místní zvyky a tradice.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas pro návštěvu Bhútánu?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu Bhútánu je od září do listopadu nebo od března do května, kdy jsou teploty příjemné a méně je deštivé počasí.


Dovolená Bhútán Thimphu (hlavní město)


Bhútán, malá země ve východní Asii, je možná jedním z nejzajímavějších a nejneobvyklejších turistických cílů na světě. Tato země, známá také jako "země šťastných lidí", je domovem unikátní kultury, bohaté historie a nádherné přírody. A jedním z nejvýznamnějších turistických míst v Bhútánu je jeho hlavní město Thimphu.

Thimphu, ležící ve střední části země, je jedním z nejmenších hlavních měst světa. Město se však může pochlubit bohatou kulturní a historickou scénou. Jedním z hlavních lákadel Thimphu je jeho architektura. Dominantními stavbami ve městě jsou tradiční drevené a zděné budovy, které odrážejí tradiční bhútánský styl. Obzvláště pozoruhodný je Tashichho dzong, impozantní klášter a královská rezidence, který je centrem politického života v zemi.

Kromě architektury nabízí Thimphu i bohatý program kulturních akcí a festivalů. Každý rok se zde koná známý festival Tsechu, který je zaměřen na oslavu tradičních tanců, hudby a náboženských rituálů. Tato událost je jedinečnou příležitostí pro turisty k prozkoumání místních tradic a zvyklostí.

Thimphu je také ideálním výchozím bodem pro poznávání bhútánské přírody. V okolí města lze nalézt nádherné horské túry a trekkingové trasy, které vedou přes okouzlující krajiny, zasněžené vrcholky a úchvatné vodopády. Toto je také skvělá příležitost k setkání s místními obyvateli a prozkoumání jejich tradičního způsobu života.

Pokud jde o ubytování, Thimphu nabízí širokou škálu hotelů, penzionů a ubytování ve stylu „zážitkových“ nebo „ekologických“ hotelů. V těchto ubytovacích zařízeních mohou turisté zažít autentickou bhútánskou pohostinnost a naučit se více o místní kultuře a tradicích.

A nesmíme zapomenout na gastronomii. Thimphu je ohromujícím místem pro milovníky tradiční bhútánské kuchyně. Můžete ochutnat chutné pokrmy, jako je ema datshi (paprika sýr), momo (bhútánské knedlíky) a dal bhat (rýže s čočkou). To vše doprovázené tradičním buřičem čaje nebo košičkou, což je místní pivo. Pro milovníky jídla je Thimphu určitě rájem na zemi.

Dovolená v Thimphu je jedinečným zážitkem, který si každý cestovatel na dlouho zapamatuje. Toto malé hlavní město Bhútánu nabízí nejen bohatství kultury a historie, ale také příležitost prozkoumat nádhernou přírodu a vychutnat si tradiční bhútánskou kuchyni.


Ubytování Bhútán Thimphu (hlavní město)


Bhútán je známý svým jedinečným a autentickým způsobem života. Tato malá země, ležící v Himálajích, je domovem pro bohatou kulturu, překrásnou přírodu a fascinující historii. Pokud plánujete návštěvu Bhútánu, určitě si nenechte ujít jeho hlavní město, Thimphu.

Thimphu je považováno za kulturní a ekonomické centrum Bhútánu. Je to jediné hlavní město na světě, které nemá semafory. Místo toho zde najdete kruhové objezdy obsluhované policisty, kteří řídí provoz. Toto je jen jedna z mnoha zajímavých zvláštností tohoto města.

Pokud hledáte ubytování v Thimphu, nebudete zklamáni. Město nabízí širokou škálu možností pro všechny druhy cestovatelů. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů po tradičnější možnosti ubytování.

Pro ty, kteří mají pocit, že cestují do Bhútánu, aby zažili jeho jedinečnou kulturu a tradice, může být nejlepší volbou ubytování tradiční lázeňský hotel. Tyto hotely jsou známy jako "zhingkham resorts" a nabízejí autentický zážitek a pohodlí. V těchto lázeňských hotelech můžete být svědky tradičních tanců a hudby, a také si vyzkoušet tradiční léčebné procedury. Během svého pobytu si můžete užít lázeňský rituál známý jako "hot stone bath", který je považován za terapeutický a detoxikační.

Pro ty, kteří hledají modernější ubytování, Thimphu nabízí několik luxusních hotelů. Tyto hotely jsou vybaveny veškerým moderním komfortem, který si můžete přát, včetně wellness center, bazénů, restaurací s mezinárodními jídly a mnoho dalšího. Některé z těchto hotelů mají také nádherné vyhlídky na krásné himálajské hory.

Ubytování v Thimphu vám také umožní prozkoumat město a jeho okolí. Ve městě najdete několik zajímavých památek, jako je "Tashichho dzong", který je sídlem bhútánské vlády a královského paláce. Tato tradiční budova, plná barevných zdí a krásných maleb, je skutečnou perličkou architektury. Dalšími zajímavostmi jsou tradiční trhy, kde si můžete koupit suvenýry a bhútánské umění, a také návštěva národního muzea, které přináší fascinující historii a kulturu Bhútánu.

Pokud jste přírodovědci, můžete se vydat na výlety do okolních hor. Bhútán je známý svou zelenou krajinou a je domovem pro mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat. Můžete si vybrat z několika treků a výletů, které vám umožní objevovat krásu této přírodní scenérie.

Thimphu, hlavní město Bhútánu, nabízí návštěvníkům unikátní zážitky a možnost poznat toto fascinující místo. Nezáleží na tom, zda hledáte tradiční nebo moderní ubytování, Thimphu má co nabídnout. Přijďte a objevte kouzlo Bhútánu a nechte se okouzlit jeho krásou a autenticitou.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky