Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Lednice-Valtice

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Lednice-Valtice


Nejčastější dotazy a odpovědi ohledně Česka a místa Lednice-Valtice:

1. Jak se dostanu z Prahy do Lednice-Valtice?
Odpověď: Nejsnadnější způsob, jak se dostat z Prahy do Lednice-Valtice, je vlakem. Vlaky jezdí přímo do Lednice a cesta trvá přibližně 2,5 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší atrakce v Lednici-Valtici?
Odpověď: Nejvýznamnější atrakce v Lednici-Valtici zahrnují Lednický zámek, Valtický zámek, Janohradský les, Minaret a Lednické rybníky.

3. Kolik stojí vstupenka do Lednice-Valtice?
Odpověď: Vstupné do Lednice-Valtice se liší v závislosti na konkrétních atrakcích, které si vyberete. Obecně platí, že vstupné do zámků se pohybuje kolem 200-300 Kč.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Lednice-Valtice?
Odpověď: Doporučujeme si vyhradit minimálně jeden celý den na prohlídku Lednice-Valtice, protože jsou zde mnohé atrakce a krásná příroda. Prohlídka samotného zámku trvá přibližně hodinu.

5. Můžeme si s sebou vzít domácí zvíře do Lednice-Valtice?
Odpověď: Ano, můžete si vzít s sebou domácí zvíře do Lednice-Valtice. Je však nutné dodržovat pravidla a dodržovat zákon o ochraně zvířat.

6. Kde se dá nejlépe ubytovat v Lednici-Valtici?
Odpověď: V oblasti Lednice-Valtice je mnoho možností ubytování, ať už se jedná o hotely, penziony nebo pronájem soukromých apartmánů. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem.

7. Jak je daleko od Lednice-Valtice do Brna?
Odpověď: Vzdálenost mezi Lednicí-Valticemi a Brnem je přibližně 70 kilometrů. Cesta autem trvá přibližně 1 hodinu.

8. Je možné si pronajmout lod na Lednických rybnících?
Odpověď: Ano, je možné si pronajmout lod na Lednických rybnících. Cena za pronájem se liší v závislosti na délce pronájmu a druhu lodě.

9. Jaké je nejlepší období k návštěvě Lednice-Valtice?
Odpověď: Nejlepší období k návštěvě Lednice-Valtice je jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a okolní příroda je krásně zbarvená. Léto může být velmi horké a přelidněné.

10. Můžeme si přinést vlastní jídlo a pití na prohlídku Lednice-Valtice?
Odpověď: Ano, můžete si přinést vlastní jídlo a pití na prohlídku Lednice-Valtice. V mnoha částech areálu jsou k dispozici piknikové plochy, které jsou ideální pro relaxaci a občerstvení.


Ubytování Česko Lednice-Valtice


Česko je rozhodně země, která nabízí spoustu krásných turistických lokalit. Mezi ty nejznámější a nejoblíbenější patří bezesporu Lednice-Valtice. Tuto překrásnou oblast, která leží v Jihomoravském kraji, každoročně navštíví na tisíce turistů z celého světa.

Pokud hledáte vhodné ubytování pro svůj pobyt v této oblasti, máte skutečně široké spektrum možností. Od luxusních hotelů a penzionů po rodinné domky s privátním bazénem. Zde vám přinášíme několik tipů na zajímavá a kvalitní ubytování, která si můžete zarezervovat pro svou dovolenou v Lednici-Valtice.

Pokud jste milovníkem historického stylu, může vás zaujmout ubytování v nejstarším domě v Lednici - Hotel U Císaře. Tento hotel nabízí komfortní pokoje vybavené antickým nábytkem a umělecky cennými obrazy. Součástí hotelu je i vynikající restaurace nabízející tradiční moravská jídla.

Další možností je romantický hotel Lednice s výhledem na zámek. Tento hotel se nachází v těsné blízkosti zámku Lednice a je obklopen rozlehlým parkem. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené, a hosté zde mohou využívat wellness centrum, sauna, tělocvičnu a další rekreační zařízení.

Ária Hotel v Lednici je ideálním místem pro ty, kdo hledají luxusnější ubytování. Tento hotel se nachází v historické budově s moderním interiérem. Hosté zde mohou využívat nejen samotného hotelu, ale i okolního parku, který se nachází v těsné blízkosti.

Pro rodinné dovolené může být vhodnější ubytování východně od Lednice, kde se nachází kemp Koruna. Tento kemp nabízí ubytování v chatkách a bungalovech, ve kterých se vyspí celá rodina. Pro děti je připravena dětská herna a dospělí zase mohou využít sportovní areál, kde si mohou zahrát volejbal či fotbal.

A na závěr Vám můžeme doporučit ubytování v jednom z mnoha Bed & Breakfast, které se nacházejí v okolí Lednice-Valtice. Tyto rodinné domy nabízejí pohodlné pokoje se snídaní, často také vlastní zahradu s venkovním posezením a grilem. Takovéto ubytování je pak ideálním výchozím bodem pro poznávání celé oblasti.

Výběr ubytování v Lednici-Valtice je skutečně rozmanitý a každý z turistů si může vybrat to, co mu nejlépe vyhovuje. Pokud máte rádi luxus, romantiku a historický styl, určitě neváhejte investovat více peněz do luxusního hotelu. Pokud zase hledáte rodinnější atmosféru a dobrý poměr kvality a ceny, potom by pro vás mohla být vhodná chatka v kempu Koruna. Ať už budete ubytováni kdekoliv, v této krásné oblasti si jistě užijete nezapomenutelnou dovolenou.


Letenka Česko Lednice-Valtice


Letenka Česko Lednice-Valtice - Kombinace Kulturního Dědictví a Krás Národního Parku

Pokud hledáte ideální destinaci pro víkendový výlet nebo dovolenou, letenka Česko Lednice-Valtice by mohla být tou pravou volbou pro vás. Tato kombinace kulturního dědictví a krás Národního parku je zajímavá pro všechny, kteří ocení krásy přírody a historické památky.

Lednicko-valtický areál se nachází na jihu Moravy a zahrnuje nejen zámek, ale také nádherné krajinářské parky s mnoha cennými rostlinami a zvířaty. Tento unikátní komplex přitahuje každoročně tisíce turistů a stává se stále oblíbenější destinací pro turisty z celého světa.

Zámek Lednice je postaven v romantickém stylu a jeho nádvoří je obklopeno arkádami. Uvnitř zámku najdete nádherné fresky, bohatě zdobené stropy a mnoho cenných uměleckých děl. V parku okolo zámku se nachází mnoho zajímavých budov, jako je například Křížový dvůr nebo Nový zámek.

Na druhé straně se nachází zámek Valtice, který je postaven v barokním stylu. Uvnitř najdete mnoho cenných sbírek, jako jsou například porcelán, sklo a porcelánové figurky. Park okolo zámku nabízí nádherné panoramatické výhledy na okolní krajinu.

V okolí zámku Lednice se nachází Národní park Podyjí, který nabízí nejen krásné výhledy, ale také mnoho zajímavých aktivit, jako je například turistika, cykloturistika a jízda na koni. Park je také domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin, jako jsou například zlatohlavy orel nebo violka karpatská.

Pokud hledáte krásné spojení kulturního dědictví a přírodních krás, letenka Česko Lednice-Valtice je tou správnou volbou pro vás. Tento unikátní region nabízí nádherné zážitky a nezapomenutelné zážitky pro každého, kdo má zájem o historii, kulturu a přírodu. Tak neváhejte a zarezervujte si letenku a prožijte krásný víkend nebo dovolenou plnou dobrodružství a památek.


Počasí Česko Lednice-Valtice


Lednice-Valtice, dvě malá města středně velké obce, ležící v Jižní Moravě nedaleko západních hranic Česka, jsou známá nejen svými historickými památkami, ale také svým jedinečným počasím.

Tato oblast je obklopena malebnou krajinou s rozsáhlými vinicemi a kopci, které představují příjemné pozadí pro Lednický a Valtický zámek, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Ale jaké je tady počasí?

Lednice-Valtice se nachází v mírně teplém podnebném pásu, což znamená, že zde panuje příjemné středoevropské počasí se čtyřmi výraznými ročními obdobími. Léta jsou teplá, s průměrnými teplotami kolem 25 °C, avšak mohou dosahovat i více než 30 °C. Noci jsou příjemně chladné.

Podzim v Lednici-Valtici je zářivý. Listí stromů se mění v různé odstíny červené, oranžové a žluté. Teploty se postupně snižují a dostávají se průměrně na 15-20 °C. Tento přechodný roční období je ideální pro procházky po okolních vinicích a objevování krásného kraje.

Zima v Lednici-Valtici je chladná s průměrnými teplotami kolem nuly a mrazivými teplotami kolem -5 °C. Občas mohou přijít i sněhové přeháňky, které krajinu promění ve skutečnou zimní pohádku. Topení v historických zámcích dodává romantickou atmosféru této zimní sezóně.

Na jaře se oblast ozvala probouzením. Květiny začínají kvést a země je pokryta zelenými trávníky. Teploty se zvyšují na příjemných 15-20 °C, přičemž mohou být někdy i vyšší. Toto období je ideální pro návštěvu parků a zámků, protože se zde můžete těšit na krajinu plnou kvetoucích stromů a květin.

Celoročně je v Lednici-Valtici docela stabilní srážkový režim. Průměrná roční srážková suma zde činí přibližně 500-600 mm. Nejvíce srážek připadá na letní měsíce, kolem 60-70 mm, kdy občas mohou nastat bouřky. Zimní měsíce jsou obvykle sušší.

Celkově lze říci, že počasí v Lednici-Valtici je poměrně příjemné a poutavé po celý rok. Bez ohledu na roční období, tato malebná oblast je vždy ideálním místem pro procházky, výlety a objevování nádhery středoevropské přírody. Nezapomeňte proto zahrnout Lednici-Valtici do svého seznamu míst, která chcete navštívit, a nechte se okouzlit jejím úžasným počasím.


Dovolená Česko Lednice-Valtice


Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou, která kombinuje krásnou přírodu, historii a kulturu, potom byste měli zvážit návštěvu Česka a konkrétně oblasti Lednice-Valtice. Tato malebná oblast se nachází v jižní části Moravy a je jednou z nejnavštěvovanějších turistických lokalit v Česku.

Královský lednický zámek a zámecký park spolu s valtickým zámkem a jeho okolím tvoří Lednicko-valtický areál, který byl roku 1996 zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO. Tato oblast je známá svými romantickými zámeckými budovami, rozlehlými parky, rybníky a vinicemi.

Lednice je proslavená svým impozantním zámkem, který je považován za jednu z nejkrásnějších staveb svého druhu v Evropě. Tento zámek ve stylu anglické gotiky a tudorovské gotiky byl postaven v 17. století a ukazuje bohatství a přepych tehdejších majitelů. Zámek je obklopen rozsáhlým parkem, který je ideální pro procházky a pikniky. Na rozlehlém území parku se nachází mnoho zajímavých objektů, jako je Apollonův chrám, Vodní hrad a Minaret.

Valtice je další perla této oblasti, která se nachází nedaleko Lednice. Hlavní dominantou Valtic je barokní zámek, který byl postaven v 17. století. Zámek je obklopen nádherným parkem, který se táhne až k hercegovským vinicím. Valtický zámek sloužil jako letní rezidence habsburských panovníků a dnes je známý pro své bohaté sbírky umění a historické interiéry. Uvnitř zámku si návštěvníci mohou prohlédnout například kapli s freskami, barokní salóny, knihovnu a muzeum vína.

Lednicko-valtický areál je rovněž rájem pro milovníky vína. Tato oblast je známá svými kvalitními vínem a vinicemi, které jsou roztroušeny po celém okolí. Některé z těchto vinic jsou otevřeny pro veřejnost a nabízejí degustace a prohlídky kolem vinic a sklepů. Neprojeďte se tedy místní krajinou bez ochutnání některého z těchto výborných vín.

Kromě historických památek a vinic je oblast Lednice-Valtice ideálním místem pro procházky a cykloturistiku. Můžete si pronajmout kolo a projet se podél řeky Dyje, projet se okolními poli nebo navštívit národní park Pálava, který je známý svými skalními útvary a výhledy.

Dovolená v oblasti Lednice-Valtice je výjimečným zážitkem pro každého. Bez ohledu na to, zda máte zájem o historii, kulturu, přírodu nebo víno, toto místo vám nabídne vše. Takže příště, když plánujete dovolenou, nezapomeňte zahrnout tuto úchvatnou oblast do svého seznamu destinací.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky