Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko Kenmare

Ubytování Irsko Kenmare


Irsko, známé také jako "Zelený ostrov", je jednou z nejkrásnějších a nejžádanějších turistických destinací na světě. A mezi množstvím malebných a překrásných měst patří i malá obec Kenmare. Toto městečko se nachází v okrese Kerry, v jižní části Irska a svým návštěvníkům nabízí úchvatné scenérie, tradiční irské pohostinství a bohatou historii.

Kenmare se nachází v samém srdci přírodního ráje, s horami Macgillycuddy's Reeks na severu a poloostrovem Beara na jihu. Pro milovníky přírody a outdoorových aktivit je toto místo ideálním útočištěm. Návštěvníci zde mohou podniknout pěší túru do hor, projet se na kole po malebných okolních vesnicích či si užít projížďku na koni. Kenmare se pyšní také jedním z nejlepších golfových hřišť v Irsku, takže zde není nouze o možnosti trávit čas na čerstvém vzduchu a v překrásném prostředí.

Ale není to jenom okouzlující příroda, která přitahuje turisty do Kenmare. Město sestává z historických budov a úzkých uliček, což mu dodává autentický irský ráz. Kenmare má také bohatou kulturní scénu, s množstvím uměleckých galerií, trhů s místním uměním a řadou tradičních hudebních hospod, kde můžete zažít skutečnou irskou hudbu a zábavu v podání místních hudebníků.

Pokud hledáte ubytování v Kenmare, máte na výběr z množství možností. Město nabízí širokou škálu hotelů, penzionů, apartmánů a rodinných pensionů, které splňují potřeby různých typů turistů. Mnoho z těchto ubytování má výhled na okolní hoře, zahrnuje snídani a další vybavení, které vám zajistí pohodlný a příjemný pobyt.

Pro milovníky pobytu v přírodě je zde také možnost kempování a pronájmu chat nebo srubů. To vám umožní prožít autentický zážitek a být ještě blíže k okolní přírodě. Místní kempy a ubytování nabízejí různé vybavení a služby, jako jsou sprchy, toalety a společenské prostory, abyste si mohli užít svůj pobyt v pohodlí.

Kenmare je také ideálně umístěno pro prohlídku okolních atrakcí. Do zhruba hodinové vzdálenosti se nachází některé další známé turistické zajímavosti, jako jsou Ring of Kerry, Derrynane House, Killarney National Park a mnoho dalších. To znamená, že si z Kenmare můžete udělat výlety a prozkoumávat další krásy jižního Irska.

Pro ty, kteří chtějí zažít opravdu autentickou irskou atmosféru a pohostinnost, je Kenmare tím pravým místem. S jeho krásnou přírodou, bohatou historií a širokou škálou ubytování je to ideální destinace pro každého turistu, který se chce ponořit do irského životního stylu. Ať už hledáte dobrodružství v přírodě, místo pro relaxaci nebo kulturní zážitky, Kenmare vám nabídne všechno to a ještě více.


Dovolená Irsko Kenmare


Dovolená v Irsku: Kenmare - Skrytý klenot na jihu zeleného ostrova

Irsko je země plná kouzla, zelených krajin, starobylých hradů a přátelských lidí. Mezi nejkrásnější oblasti této země patří také jižní část, známá svou malebnou přírodou a klidným venkovským životem. Jedním z nejkrásnějších měst v této části Irska je Kenmare, které se pyšní bohatou historií a překrásnou okolní přírodou.

Kenmare se nachází na západním pobřeží Irska v hrabství Kerry. Jeho malebné centrum je plné barevných domů, úzkých uliček a tradičních irských hospůdek, kde můžete ochutnat tradiční irské speciality, jako je Guiness nebo Irish Stew. Město je také bohaté na kulturní dědictví, a proto není divu, že je známé jako "Klenot Skelligs", podle dvou malebných skalnatých ostrůvků nacházejících se nedaleko od pobřeží.

Pro turisty, kteří chtějí poznat krásy irské přírody, Kenmare je ideálním výchozím bodem. Jeho okolí je plné nádherných hor, jezer a zelených polí, které lákají turisty z celého světa. Skellig Ring je jedno z nejoblíbenějších turistických míst v této oblasti. Tato malebná silnice vede kolem pobřeží a nabízí nádherné výhledy na moře, skalnaté útesy a zářivě zelené kopce. Nedaleko odtud se nachází také chráněná oblast Killarney National Park, která je domovem pro vzácnou irskou faunu a flóru.

Pro fanoušky golfu je Kenmare skvělou destinací díky svému překrásnému golfovém hřišti, které nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Navštívit byste měli také nedaleké starobylé hrad Kenmare, který je jedním z nejstarších hradů v Irsku a sloužil jako pevnost i sídlo místní šlechty. Dnes se v něm nachází muzeum, které zachovává bohatou historii tohoto regionu.

Nezapomeňte také na procházku po Kenmare Bay, která je jedním z nejkrásnějších zálivů na západě Irska. Je možné si pronajmout loď a vydat se na rybaření nebo si užít jízdu na kajaku, abyste si mohli vyzkoušet bohatý vodní svět a zároveň obdivovat překrásné výhledy na okolní přírodu.

Kenmare je také vyhlášené svými tradičními festivaly, které přitahují mnoho návštěvníků z celého světa. Mezi nejznámější festivaly patří Kenmare Fair, který se koná každý rok v září a nabízí tradiční irskou hudbu, tance a veselou atmosféru.

Kenmare je skutečným skrytým klenotem na jihu Irska, který stojí za návštěvu. Jeho malebné uličky, překrásná příroda a přátelští lidé z vás udělají nezapomenutelný zážitek. Pokud plánujete dovolenou v Irsku, nezapomeňte zařadit Kenmare na seznam míst, které musíte navštívit!


Počasí Irsko Kenmare


Irsko je známé svým proměnlivým, mnohdy až nepředvídatelným počasím. A nejinak je to i v případě malebného města Kenmare, které se nachází na jihozápadě ostrova. Kenmare, které se nachází v hrabství Kerry, leží v údolí mezi řekami Roughty a Sheen, a je obklopeno horami a překrásnou přírodou.

Díky své poloze u moře a v blízkosti pohoří jsou v Kenmare časté změny počasí. Místní obyvatelé říkají, že v jediném dni se můžete setkat se sluncem, deštěm, větrem a oblačností. Je to místo, kde si můžete obléknout tenkou letní suknici a tričko, ale neměli byste zapomenout vzít si s sebou pláštěnku nebo deštník.

Průměrné teploty v Kenmare se pohybují kolem 15-20 °C během léta a snižují se na 8-10 °C v zimě. Srážky jsou zde běžné po celý rok, přičemž nejvíce dešťových dní přichází od září do listopadu. Zimní měsíce zase mohou nabídnout i sněhové překvapení, i když sněhové pokrývky nejsou tak časté jako v některých jiných částech Irska.

Moře hraje významnou roli při utváření místního počasí. Studený průliv mezi Irskem a Velkou Británií, známý jako Irské moře, má vliv na teploty vzduchu i vody severně od Kenmare. V létě může být teplota mořské vody kolem 15-18 °C, což je dostatečně teplé na koupání. Ale stejně jako s počasím, mořská teplota se může rychle změnit.

I přesto, že počasí v Kenmare může být nepředvídatelné, výjimečná krása a přírodní scenérie tohoto regionu přitahují turisty z celého světa. Lidé sem přicházejí, aby objevili malebné kopce, fjordy, útesy a divokou přírodu, ačkoli déšť je částí této jedinečné zkušenosti.

Ať už plánujete návštěvu Kenmare během deště nebo slunečného počasí, budete ohromeni jeho neopakovatelným šarmem a atmosférou. Ať už se setkáte s místními lidmi v hospodě nebo zkoumáte okolní přírodu, počasí v Kenmare je jen dalším lákadlem této kouzelné destinace na západním pobřeží Irské republiky.


Letenka Irsko Kenmare


Kenmare je malebné přímořské město nacházející se na jihozápadě Irska. Je to ideální destinace pro ty, kteří se chtějí vzdálit od hektického městského života a prozkoumat krásu irského venkova. Přestože Kenmare je menší než jiná irská města, nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit a krásných míst, která stojí za návštěvu.

Pro cestování do Kenmare je nejlepší volbou cesta letecky. Irsko je dobře napojeno na řadu evropských letišť, což usnadňuje přílet do země. Na letišti v Dublinu je možné nalézt mnoho mezinárodních letů, které jsou provozovány denně. Po příletu do Dublinu se návštěvníci mohou vydat na příjemnou jízdu autem do Kenmare, která trvá přibližně 3 hodiny.

Kenmare je známé svou malebnou přírodou. Jeho okolí je plné zelených kopců, nádherných jezer a dramatických pobřežních scenérií. Pro milovníky přírody je zde mnoho možností pro pěší turistiku, cyklistiku a rybaření. Návštěvníci si mohou pronajmout kolo nebo se vydat na procházku v jednom z národních parků v okolí města. Z Peak Macgillycuddy's Reeks, nejvyšší hory v Irsku, je také možné mít nádherný výhled na okolní krajinu.

Kenmare má také bohatou historii a kulturní dědictví. Ve městě najdete starobylé hrady, historické kostely a tradiční irské hospody, kde si můžete vychutnat skvělou atmosféru a poslechnout živou irskou hudbu. Přestože je Kenmare menší než jiná irská města, nabízí širokou škálu restaurací a obchodů, kde si návštěvníci mohou vychutnat místní speciality.

Nejznámější atrakcí v Kenmare je Ring of Kerry, malebná silnice, která obkružuje okolní pobřeží. Cesta nabízí nádherný výhled na okolní krajinu, přičemž projíždíte kolem malebných vesnic a historických památek. Ring of Kerry je ideální pro vyjížďku autem nebo cyklistiku a stojí za to strávit celý den prozkoumáváním této úchvatné trasy.

Kenmare je také výchozím bodem pro návštěvu Skellig Michael, UNESCO světového dědictví. Skellig Michael je ostrov, na kterém se nachází starobylý klášter, který byl postaven v 6. století. Klášter je dostupný pouze lodí a je to nepříjemné, ale nezapomenutelné dobrodružství.

Celkově vzato, Kenmare je kouzelné místo, které stojí za to navštívit. S jeho krásnou přírodou, bohatou historií a pohostinnými místními obyvateli je to skvělé místo k strávení dovolené. Aby se sem dostal co nejlépe, je nejlepší volbou cesta letecky. Letenky do Irska jsou k dispozici z mnoha evropských letišť a zajišťují bezproblémový příjezd do této nádherné části zeleného ostrova.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Kenmare


1) Jak se dostat do Kenmare v Irsku?
Odpověď: Nejsnazší způsob, jak se dostat do Kenmare, je letecky přistát v letišti Cork nebo Kerry a poté pokračovat vlakem nebo autobusem do Kenmare.

2) Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Kenmare?
Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce v Kenmare patří Ring of Kerry, Kenmare Bay, Killarney National Park, Muckross House a Skellingsové ostrovy.

3) Kde se dá v Kenmare ubytovat?
Odpověď: V Kenmare je celá řada ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů, bed and breakfast a pronájmu rekreačních domů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v hlavní turistické sezoně.

4) Jaká jsou nejlepší místa k jídlu v Kenmare?
Odpověď: V Kenmare najdete několik vynikajících restaurací nabízejících tradiční irskou kuchyni, jakož i mezinárodní speciality. Některé z nejlepších možností jsou Mulcahy's Restaurant, The Lime Tree Restaurant a No. 35 Restaurant.

5) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kenmare?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Kenmare a celého regionu Kerry je obvykle během letních měsíců od června do srpna, kdy je počasí nejteplejší a nejsušší. Nicméně, Kenmare je krásné i během jara a podzimu, kdy je méně turistů a příroda je zelená a rozkvetlá.

6) Co dalšího se dá dělat v okolí Kenmare?
Odpověď: Okolí Kenmare nabízí mnoho dalších aktivit a atrakcí. Patří sem například golfové hřiště, jízda na koni, rybaření, turistika po Wild Atlantic Way, návštěva historických zámků a klášterů, a také možnost navštívit nedaleké město Killarney.

7) Jaký je průměrný rozpočet na dovolenou v Kenmare?
Odpověď: Průměrné náklady na dovolenou v Kenmare se mohou lišit v závislosti na délce pobytu, úrovni ubytování a preferencích stravování. Obecně se však dá očekávat, že rozpočet na ubytování, stravování a aktivity bude kolem 100-150 eur za den.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky