Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Japonsko Hakoně

Dovolená Japonsko Hakoně


Japonsko je jednou z nejexotičtějších a fascinujících destinací na světě, a jedním z jejích největších pokladů je poloostrov Hakone. Tato oblast, nacházející se přibližně 100 kilometrů od Tokija, je známá svou překrásnou přírodou, termálními prameny, výhledy na horu Fuji a bohatou historií.

Jeden z hlavních důvodů, proč byste si měli vybrat dovolenou právě v Hakoně, je jeho bohaté termální vody. V této oblasti se nachází mnoho ryokanů, což jsou tradiční japonské lázeňské hotely, které nabízejí relaxaci ve horkých pramenech. Můžete se ponořit do horkých lázní a uvolnit se po dlouhém dni procházkou po okolních přírodních krásách. Hakone je také domovem jednoho z největších přírodních termálních jezer na světě, Ashinoko, které je obklopené okouzlujícími výhledy na horu Fuji a nabízí možnost výletu na čluně.

Dalším lákadlem pro návštěvníky Hakony je národní park Fuji-Hakone-Izu. Tento park je domovem ohromujících výhledů na horu Fuji, která je symbolem Japonska. Pokud si vyberete jasné počasí, budete moci obdivovat jedinečný výhled na tuto sopku nejen z pozemku, ale také z panoramatických pohledů zahnívajících po celé oblasti.

Pro ty, kteří si přejí poznat více o japonské kultuře a historii, mohou navštívit muzea a chrámy, které se nacházejí v Hakoně. Jedním z nejpopulárnějších je Muzeum umění Hakone, které nabízí rozsáhlou sbírku japonského umění, včetně dřevorytů, keramiky a obrazů. Dalším zajímavým místem je Chrám Hakone, který je považován za důležitý kulturní památník a těší se mimořádné popularitě díky svému tradičnímu japonskému architektonickému stylu.

Pokud máte rádi dobrodružství a aktivní dovolenou, Hakone nabízí také mnoho možností. Můžete si vyzkoušet procházku po staré cestě Tokaido, která byla v minulosti hlavní obchodní trasou mezi Tokiem a Kjótem. Nebo se můžete vydat na lanovce, která vás přiveze na vrchol horopisu Owakudani, kde si můžete vychutnat panoramatické výhledy a podívat se na aktivní sopky a kouřící termální prameny.

Hakone je opravdu jedinečné místo, které nabízí nejen krásy přírody, ale také umožňuje prozkoumávat japonskou kulturu a historii. Bez ohledu na to, zda si plánujete relaxační pobyt ve velkých lázních, nebo dobrodružnou dovolenou s výhledy na sopku Fuji, Hakone určitě nezklame. Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších koutů Japonska!


Letenka Japonsko Hakoně


Pokud máte zájem navštívit Japonsko a přemýšlíte o tom, jakým způsobem se tam dostat, letenka na letiště Hakone vám může nabídnout mnoho výhod a zážitků.

Letiště Hakone se nachází v malebném městečku Ashigarashimo v prefektuře Kanagawa, v jihozápadní části Japonska. Díky své poloze nabízí nádherný výhled na sopku Fudži, která je pro Japonsko jedním z nejvýznamnějších symbolů.

Přímé lety do Hakone jsou většinou možné pouze z Asie (např. z Jižní Koreje, Hongkongu nebo Thajska). Pokud se tedy chystáte na takovou cestu z Evropy nebo Ameriky, budete si muset zajistit přestup v Asii nebo si obstarat letenku s přestupem přímo v Tokiu.

V každém případě se letenka na letiště Hakone vyplatí zejména pro turisty, kteří chtějí narazit na méně turistické oblasti Japonska. Městečko Ashigarashimo je malebné a klidné, plné krásné japonské architektury. Z letiště se snadno dostanete lodí na jezero Ashinoko nebo vlakem do blízkého města Odawara, kde naleznete zajímavou zříceninu hradu.

Hakone si také oblíbili milovníci termálních lázní a přírodních krás. V oblasti se nachází mnoho lázní a horkých pramenů, kde si můžete užít relaxaci v tradiční japonské atmosféře. Dalším zážitkem je jízda přes horu Hakone vlakem nebo lanovkou, což je velmi populární aktivita mezi turisty.

Ceny letenek na letiště Hakone se liší dle sezóny a délky trvání vašeho pobytu. Nicméně může se vyplatit zajistit si letenku včas, abyste tak mohli využít různé slevy a nabídky. V každém případě letenka do Hakone vám nabídne příjemný odpočinek v krásném prostředí mimo hlavní turistické trasy Japonska.

Pokud jste tedy přemýšleli, jak se dostat do Japonska a co vše navštívit, letenka na letiště Hakone vám může nabídnout skvělou alternativu, která vám umožní vidět Japonsko z jiného úhlu pohledu.


Počasí Japonsko Hakoně


Hakone je malebné městečko ležící v prefektuře Kanagawa, v regionu Kanto, v Japonsku. Jeho okouzlující atmosféra a fascinující přírodní scenérie lákají návštěvníky z celého světa.

Jedním z hlavních důvodů, proč je Hakone tak populární, je jeho jedinečné počasí. Město se nachází v příjemném podnebném pásu, což znamená, že zde panuje mírné a příjemné počasí po většinu roku. Nicméně, jelikož je město obklopeno horami, počasí může být ve zdejších oblastech velmi proměnlivé a rychle se měnit.

Hakone je známé pro svou významnou historii termálních pramenů a přírodních lázní. Tato oblast je bohatá na geotermální aktivity a je domovem několika aktivních sopouchů. To ovlivňuje i počasí v oblasti. Teploty v Hakone se pohybují mezi 5°C-25°C během roku, což poskytuje ideální podmínky pro relaxaci v termálních pramenech a procházky po krásných přírodních parkách.

Jednou z nejzajímavějších meteorologických jevů v Hakone je tzv. "otaku", což je mlhovina, která občas obklopí město. Toto tajemné a atmosférické zjevení dodává Hakone zvláštní kouzlo. Místní obyvatelé a návštěvníci si toto jevy velmi oblíbili a často se vypravují na okolní hory, aby si tento úžasný pohled zúčastnili.

Během jara a podzimu je Hakone pokryt květinami a listím, což dává městu ještě více jedinečný a krásný vzhled. Návštěvníci se mohou těšit na nádherné sakury (třešňové květy) v jarních měsících a ohromující barevné listí stromů v podzimních měsících. Toto je ideální čas pro romantické, procházky a fotografování.

V létě může být ve vnitrozemských částech Hakone docela horko a vlhko, proto je ideální se vydat na vyšší polohy do hor, kde je chladnější a osvěžující. Stejně jako v ostatních částech Japonska, v zimě může být v Hakone občas dost sněhu. Tato zasněžená krajina vytváří nádherné výhledy a poskytuje ideální podmínky pro zimní sporty jako lyžování a snowboarding.

Kromě přírody a počasí si návštěvníci mohou také užívat bohaté kulturní dědictví Hakone. Město je známé pro své tradiční japonské ryokany, které nabízejí autentické ubytování a kulinářské zážitky. Můžete si vychutnat tradiční jídlo, jako je sushi, sukiyaki a horký hrnec hot-pot.

Celkově vzato, Hakone je ohromujícím místem pro ty, kteří milují přírodu, relaxaci a pohodu. Jeho jedinečné počasí a fascinující atmosféra ho činí jedním z nejnavštěvovanějších turistických destinací v Japonsku. Ať už se rozhodnete navštívit tuto malebnou oblast v jakémkoli ročním období, máte jistotu, že vás přivítá nádherné počasí a nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Japonsko Hakoně


Hakone, malebné město v Japonsku s bohatou a fascinující historií, je oblíbenou destinací turistů z celého světa. Nachází se ve slavném regionu Fuji-Hakone-Izu a je známé především díky svému přírodnímu krásu, termálním pramenům a nádherným výhledům na horu Fuji. Pokud se chystáte navštívit Hakone, je důležité zvážit ubytování, které vám pomůže prožít dokonalý pobyt v tomto magickém městě.

Hakone nabízí širokou škálu možností ubytování, které vyhovuje všem rozpočtům a preferencím. Pro ty, kteří si přejí zažít tradiční japonskou atmosféru, je tu spousta ryokanů (japonských hostinců) a minshuků (menších ubytovacích zařízení). Ryokany jsou obzvláště oblíbené mezi turisty, kteří hledají autentické japonské zkušenosti. Tyto tradiční ubytovny nabízejí výhled na přírodu, vlastní termální lázně a ochutnávky tradiční japonské kuchyně. Některé ryokany jsou také vybaveny privátními onseny (termálními lázněmi), kde si hosté mohou užívat soukromí a relaxovat bez ostatních návštěvníků.

Pro ty, kteří preferují moderní pohodlí a vybavení, jsou k dispozici luxusní hotely a resorty. Tyto hotely často nabízejí nejrůznější služby a vybavení, jako jsou restaurace, bary, bazény, posilovny a wellness střediska. V takovém luxusním ubytování si určitě užijete nádherné výhledy na horu Fuji a okolní krajinu.

Pokud cestujete s menším rozpočtem, existuje také řada cenově dostupných hotelů a hostelu v Hakone. Hostely jsou zvláště oblíbené mezi mladými cestovateli, kteří hledají společný prostor a přátelskou atmosféru. Tyto ubytovny nabízejí komfortní postele, sdílené koupelny a společenské místnosti, kde můžete poznat další cestovatele ze všech koutů světa.

Je také dobré zmínit, že Hakone je známé svými lázeňskými městy. Využití termálních pramenů v horkých pramenech je nezapomenutelným zážitkem, a proto si mnoho turistů vybírá ubytování, které je má blízko. Některé hotely a ryokany mají vlastní termální lázně, takže si můžete vychutnat tyto přírodní zdroje přímo ve svém pokoji nebo na terase s výhledem na nádhernou krajinu.

Hakone je snem každého cestovatele a zvolené ubytování zásadně ovlivní váš zážitek z tohoto úchvatného města. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, určitě si vyberete vhodné ubytování, které vám poskytne komfort, pohodlí a jedinečný zážitek. Nezapomeňte si rezervovat své ubytování dostatečně dopředu, zejména pokud cestujete v letních měsících nebo během jarních květinových festivalů, kdy je Hakone velmi vyhledávanou destinací.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Hakoně


Nejčastější dotazy a odpovědi o Japonsku Hakoně:

1. Co je Hakone?
- Hakone je region a turistická destinace ležící asi 80 kilometrů od Tokia. Je známý svými horkými prameny, překrásnou přírodou, historickými památkami a výhledy na horu Fudži.

2. Jak se dostat do Hakony z Tokia?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Tokia do Hakony, je vlakem. Z Tokyo Station vezměte Shinkansen vlak směrem do Odawary a poté se přepněte na vlak do Hakone Yumoto Station. Celá cesta trvá přibližně 2 hodiny.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Hakone?
- Nejlepší doba na návštěvu Hakone je na jaře (březen - květen) a na podzim (září - listopad), kdy je počasí příjemné a příroda je obzvláště krásná. Také se doporučuje vyhnout se víkendům a japonským prázdninám, aby se snížil počet turistů.

4. Jaké jsou hlavní atrakce v Hakone?
- Hlavními atrakcemi v Hakone jsou horké prameny (onseny), krásné jezero Ashi, pěší trasy po horách s výhledy na horu Fudži, historické tramvaje (Hakone Tozan Railway) a umělecká muzea, jako je Hakone Open-Air Museum.

5. Lze vidět horu Fudži při návštěvě Hakone?
- Pokud máte štěstí na dobré počasí, je možné vidět horu Fudži z různých míst v Hakone, například z jezera Ashi nebo z výhledových bodů na horách. Nicméně, kvůli oblačnosti a mlze není zaručeno vidět horu Fudži vždy.

6. Jaký je rozpočet na návštěvu Hakone?
- Rozpočet na návštěvu Hakone závisí na vašich preferencích a délce pobytu. Průměrně se rozpočet pohybuje od 100 USD za den na ubytování, jídlo a dopravu. Nicméně, pokud plánujete zůstat v luxusních lázeňských hotelech a navštívíte více atrakcí, může se cena zvýšit.

7. Jak se pohybovat v Hakone?
- V Hakone můžete se pohybovat pomocí různých dopravních prostředků, jako jsou vlaky, kabelovky, lanovky, lodě a autobusy. Existuje také speciální turistický jízdenkový systém, Hakone Free Pass, který vám umožňuje neomezenou jízdu po všech těchto dopravních prostředcích za jednu cenu.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky