Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jihoafrická republika Drakensberg Mountains

Dovolená Jihoafrická republika Drakensberg Mountains


Jihoafrická republika je jedním z nejkrásnějších cestovatelských cílů pro milovníky přírody. Toto obdivuhodné území nabízí širokou škálu přírodních krás, včetně národních parků, divokých zvířat a hor. Jedním z nejúžasnějších míst navštěvovaných turisty jsou Drakensberg Mountains, horské pásmo rozkládající se na severovýchodě země.

Drakensberg Mountains, známé také jako Drakenské hory nebo Dračí hory, se táhnou až do sousedního Lesotha a tvoří přirozenou hranici mezi Jihoafrickou republikou a Lesothem. Název "Drakensberg" pochází z nizozemského výrazu pro "hory draka", což vypovídá o dojmu místního obyvatelstva představovat hřbet obřích draků.

Tato pásma hor nabízejí nádhernou krajinu s fantastickými skalními útvary, hlubokými dolinami a rozlehlými pastvinami. Jsou to ideální místa pro turisty, kteří hledají dobrodružství, krásnou přírodu a nádherné výhledy. Hory jsou také domovem mnoha druhů zvířat, včetně vzácných druhů ptáků, lam a dalších volně žijících zvířat.

Nejvyšším vrcholem v Drakensberg Mountains je Thabana Ntlenyana, dosahující výšky více než 3 400 metrů nad mořem. Toto horské pásmo nabízí také řadu atraktivních túr, které uspokojí i ty nejhorší dobrodruhy. Turisté se mohou vydat na pěší toulky až k vrcholům hor, kde si mohou vychutnat dech beroucí výhledy a otestovat své horolezecké schopnosti.

Přírodní rezervace Royal Natal National Park, nacházející se v Drakensberg Mountains, je dalším zázemím k překrásným dovoleným. Krásné vodopády, jako Gudu Falls nebo Tugela Falls, který je druhým nejvyšším vodopádem na světě, jsou určitě neopomenutelnou atrakcí. Tento národní park je rovněž bohatý na faunu a floru, zahrnující mnoho endemických druhů, které nelze najít nikde jinde na světě.

Další zajímavou atrakcí v regionu je skalní umění Sanů, známé také jako "bushman art". Sanové byli původní obyvatelé této oblasti a jejich skalní malby jsou staré tisíciletí. Tyto malby najdete na různých místech v Drakensberg Mountains a představují důležitou kulturní a archeologickou hodnotu.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Jihoafrické republice, neměli byste vynechat návštěvu Drakensberg Mountains. Kromě úžasných přírodních krás a dobrodružství, které tato oblast nabízí, se zde můžete také seznámit s bohatou kulturou a historií této části Afriky. Bezpochyby budete ohromeni nádhernou krajinou, kterou Drakensberg Mountains nabízejí.


Letenka Jihoafrická republika Drakensberg Mountains


Plánovaná cesta do Jihoafrické republiky a touha navštívit malebnou oblast Drakensberg Mountains, což je přírodní památka a národní park v provincii KwaZulu-Natal, může být jednou z nejkrásnějších a nezapomenutelných zážitků. Tato oblast nabízí ohromující scenérie a báječné turistické aktivity.

Proces získání letenek na jih Afriky může být trošku náročný. Aby se minimalizovaly náklady a získaly se nejlepší ceny, může být užitečné zvažovat několik možností. Vyplatí se sledovat slevové kampaně leteckých společností nebo se zaregistrovat do jejich newsletterů, kde budou předávány informace o slevách, speciálních nabídkách a dalších možnostech.

Další tip, jak najít levné lety, je hledat přes webové stránky, které porovnávají ceny letenek od různých společností. Tyto stránky umožňují snadno vyhledat nejvýhodnější lety do Jihoafrické republiky.

Poté, co budou letenky zakoupeny, může se cesta do Drakensberg Mountains začít. Navštívíte-li tuto oblast, můžete se těšit na řadu aktivit, jako jsou horolezectví, pěší turistika, vodní sporty, rybaření či jízdu na koni.

Jihoafrický národní park Drakensberg patří mezi světové přírodní dědictví UNESCO a nabízí opravdu unikátní podívanou. Okolí se vyznačuje strmými kopci, dramatickými skalními útvary a řadou vodopádů. Oblast je taktéž bohatá na faunu a flóru, včetně vzácných druhů ptáků. Z hlediska ubytování nabízí Drakensberg Mountains řadu možností, taktéž i kempování.

Zkrátka, cesta do Jihoafrické republiky a navštívení Drakensberg Mountains může být skutečný odkaz pro život. Nabízí krásné scenérie a mnoho aktivit pro ty, kdo hledají dobrodružství a máte zájem o zažití unikátních zážitků spojených s přírodou. Je proto nutné začít plánovat svou cestu již nyní.


Počasí Jihoafrická republika Drakensberg Mountains


Jihoafrická republika je země plná překvapení a malebné krajiny, kterou rozhodně stojí za to navštívit. Jednou z nejvýznamnějších přírodních lokalit tohoto úžasného místa jsou pohoří Drakensberg Mountains.

Drakensberg, což v překladu znamená Drakova horou, se rozkládá přes značnou část východní části Jihoafrické republiky, táhnoucí se od severu na jih na délku více než 1 000 kilometrů. Toto působivé pohoří je pokryto neuvěřitelně krásnými lesy, úrodnými údolími, strmými skalnatými útesy a majestátními vodopády. Je domovem mnoha ohromujících živočichů a rostlin, včetně mnoha ohrožených druhů, což je důvod, proč bylo pohoří zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Povelkým lákadlem Drakensberg Mountains jsou jejich výškové rozdíly, které dosahují téměř tří kilometrů, což jim dává titul nejvyššího pohoří Jihoafrické republiky. Tato impozantní výška nabízí neuvěřitelné výhledy na širé kraje a zasněžené vrcholky v zimních měsících.

Pokud se rozhodnete navštívit Drakensberg Mountains, nezapomeňte si vzít s sebou vhodné oblečení. Počasí v tomto regionu se může rychle měnit a být nevypočitatelné. V létě, které zde probíhá od listopadu do února, jsou teploty většinou příjemné, ale mohou dosahovat i vyšších hodnot. V zimě, od června do srpna, na horách občas sněží a teploty mohou klesat až pod bod mrazu. Je proto důležité být vybaven odpovídajícím oblečením a obuví.

Přímořský klima v okolí pohoří také ovlivňuje jeho počasí. Větrem a deštěm omyté útesy a nedotčená příroda vytváří jedinečnou atmosféru, která láká dobrodruhy i milovníky přírody. Turisté si zde mohou užít několik okružních túr, které je provedou nejkrásnějšími částmi pohoří a umožní jim poznat bohatství fauny a flóry, které zde žije.

Drakensberg Mountains rozhodně nepatří k nejznámějším turistickým destinacím Jihoafrické republiky, ale pokud hledáte malebnou přírodu, neuvěřitelné výhledy a dobrodružství, mělo by toto místo být nahoře na vašem seznamu. Nechte se okouzlit krásou hor a vychutnejte si neuvěřitelné pocity, které nabízí jedinečné prostředí Drakensberg Mountains.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Drakensberg Mountains


1. Jaké je nejlepší období pro návštěvu pohoří Drakensberg v Jihoafrické republice?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu pohoří Drakensberg v Jihoafrické republice je obvykle od listopadu do března, kdy je zde teplejší a suchší počasí.

2. Jak se dostat do pohoří Drakensberg v Jihoafrické republice?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště jsou v Johannesburgu a Durbanu. Z těchto letišť lze pokračovat buď autem nebo veřejnou dopravou do pohoří Drakensberg.

3. Jaké aktivity lze v pohoří Drakensberg podniknout?
Odpověď: V pohoří Drakensberg je možné podniknout různé aktivity, včetně turistiky, horolezectví, cyklistiky, jízdy na koni, golfového hřiště a sledování ptáků. Také zde můžete navštívit archeologické naleziště s nástěnnými malbami starými až 3 000 let.

4. Existují v pohoří Drakensberg ubytovací zařízení?
Odpověď: Ano, v pohoří Drakensberg je možné najít různé typy ubytování, včetně kempů, horských chat, hotelů a lázeňských rezortů. Existují také možnosti pronájmu soukromých domů a chat.

5. Jak dlouho trvá procházka na nejvyšší vrchol pohoří Drakensberg?
Odpověď: Doba procházky na nejvyšší vrchol pohoří Drakensberg závisí na rychlosti a kondici jednotlivce. Běžně se očekává, že cesta na vrchol trvá asi 6 až 8 hodin.

6. Jsou v pohoří Drakensberg záchytné body?
Odpověď: Ano, v pohoří Drakensberg jsou některé záchytné body, které poskytují pitnou vodu a místo k odpočinku. Je však důležité nést dostatek vlastní vody a potravy pro dlouhé túry.

7. Jaká je nejlepší turistická trasa pro začátečníky v pohoří Drakensberg?
Odpověď: Pro začátečníky je vhodná trasa Sentinel Peak. Tato trasa nabízí krásné výhledy a není příliš náročná. Délka trasy je přibližně 5 km s doby horizontální 2-3 hodiny.


Ubytování Jihoafrická republika Drakensberg Mountains


Drakensberg Mountains jsou jednou z nejkrásnějších a nejimpozantnějších hor v Jihoafrické republice. Tato pohádková pohoří jsou rozprostřena na východě země a nabízejí úchvatné scenérie, nepopsatelnou přírodu a mnoho možností pro skvělé dovolené.

Když navštívíte Drakensberg Mountains, nejlepší volbou pro ubytování je zůstat v některém z místních horských resortů. Tyto resorty nabízejí řadu různých možností ubytování, které uspokojí potřeby všech cestovatelů.

Jednou z populárních volbou je pobyt v horských chatách, které se nacházejí na úpatí hor. Tyto chalupy jsou zpravidla vybaveny veškerým potřebným vybavením, jako je teplá voda, elektrický proud a kuchyňské vybavení. Návštěvníci si mohou užít příjemné a útulné prostředí s výhledem na pohoří a vychutnat si odpočinek v přírodě.

Další možností ubytování jsou horské chaty, které jsou vybaveny všemi moderními pohodlími. Tyto chaty nabízejí luxusní ubytování s soukromou koupelnou, plně vybavenou kuchyní a prostorným obývacím prostorem. Kromě toho mají některé z těchto chat i soukromý bazén nebo jacuzzi, což je ideální pro relaxaci po dni stráveném venku.

Pokud preferujete luxusní ubytování, můžete se ubytovat v jednom z místních horských hotelů. Tyto hotely poskytují všechny pohodlí a služby, které byste očekávali od luxusního ubytování. Kromě toho některé hotely nabízejí wellness centra, lázně a vyhlášené restaurace, kde můžete vychutnat lahodnou jihoafrickou kuchyni.

Jihoafrická republika Drakensberg Mountains také nabízí mnoho aktivit a zážitků pro návštěvníky těchto hor. Můžete se vydat na pěší túru po některé z nádherných tras, které vás provedou malebnou krajinou, skalami a vodopády. Tato oblast je také vhodná pro horskou cyklistiku, rybaření, lezení a pozorování ptáků.

Pokud hledáte něco více dobrodružného, můžete se přihlásit na organizovaný trek, který vás zavede na vrchol jednoho z nejvyšších vrcholů v Jihoafrické republice, jako je například Tugela Peak. Tato výstup je vhodná pro zkušené horolezce a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Celkově vzato, ubytování v Jihoafrické republice Drakensberg Mountains nabízí návštěvníkům širokou škálu možností. Bez ohledu na to, zda preferujete rustikální chatu nebo luxusní hotel, tato oblast vám poskytne nezapomenutelné a příjemné zážitky. Nezáleží na tom, jestli zde zůstanete jen na krátkou návštěvu nebo na delší dobu, Drakensberg Mountains vám poskytnou dovolenou, kterou nikdy nezapomenete.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky