Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Moldavsko Orhei

Nejčastější dotazy a odpovědi Moldavsko Orhei


1) Jak se dostat z hlavního města Kišiněva do Orheiului?

Odpověď: Z Kišiněva je možné se dostat do Orheiului buď veřejnou dopravou, jako jsou autobusy nebo taxíky. Jízda trvá přibližně 1,5 hodiny.

2) Kde se nachází nejznámější památka v Orheiului?

Odpověď: Nejznámější památkou v Orheiului je klášter Curchi, který se nachází v krásném přírodním prostředí. Klášter stojí na skalnatém útesu a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

3) Jaké jsou nejlepší aktivity, které lze v Orheiului podniknout?

Odpověď: V Orheiului je možné podniknout několik zajímavých aktivit. Můžete navštívit klášter Curchi, prozkoumat Orheiskou skalní pevnost, projít se po historickém centru města nebo absolvovat výlet po okolních vinicích.

4) Kde se dá v Orheiului ubytovat?

Odpověď: V Orheiului jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, jako jsou hotely, penziony nebo soukromé apartmány. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je zde větší turistický ruch.

5) Jaká je tradiční moldavská kuchyně a kde si ji v Orheiului vychutnat?

Odpověď: Tradiční moldavská kuchyně se zaměřuje na jednoduchá jídla z místních surovin, jako jsou vepřové, hovězí, drůbež, zelenina a víno. V Orheiului najdete řadu restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční moldavská jídla, jako jsou sarmale (zelné závitky plněné mletým masem a rýží), plăcinte (tradiční moldavské párky) nebo tocană (masová omáčka).

6) Kdy je nejlepší doba na návštěvu Orheiului?

Odpověď: Nejlepší dobou na návštěvu Orheiului je obvykle jaro a podzim, kdy je zde příjemné počasí a menší turistický ruch. V létě je zde teplé a slunečné počasí, ale může být také vyšší turistický ruch. V zimě může být chladno, ale místní krajina vypadá velmi působivě pokrytá sněhem.

7) Jaká je v Orheiului náboženská situace?

Odpověď: V Orheiului převažuje převážně pravoslavné křesťanství, ale najdete zde také menšinové náboženství, jako je katolická církev, protestantismus a judaismus. Klášter Curchi je jedním z nejvýznamnějších pravoslavných klášterů v Moldavsku.


Ubytování Moldavsko Orhei


Moldavsko Orhei je malebné městečko ležící na břehu řeky Raut, které se nachází pouhých 50 km od hlavního města Kišiněva. Návštěvníci sem přicházejí především kvůli Orheiské skále a klášteru, které jsou považovány za hlavní atrakce regionu. Pokud se rozhodnete navštívit tuto malebnou část Moldavska, je třeba si také dopřát kvalitní ubytování. V tomto článku si proto přiblížíme nejlepší možnosti ubytování v Moldavsku Orhei.

Hotel Vila Verde

Hotel Vila Verde je považován za nejlepší hotel v regionu Moldavsko Orhei. Hotel se nachází v klidném a malebném prostředí s výhledem na řeku Raut. Pokoje jsou prostorné a moderně vybavené, s kvalitními matracemi a ložním prádlem. Kromě pohodlného ubytování nabízí hotel také služby jako je bezplatné parkování, internetové připojení a soukromá sauna. Snídaně je zahrnuta v ceně a je servírována na terase s výhledem na řeku. Hotel Vila Verde je ideální volbou pro ty, kteří hledají luxusní a klidné ubytování v Moldavsku Orhei.

Penzion Orheiul Vechi

Penzion Orheiul Vechi je další skvělou možností pro ubytování v Moldavsku Orhei. Penzion se nachází asi 3 km od Orheiské skály a kláštera, v klidné části města. Pokoje jsou čisté a útulné, vybavené klimatizací a televizí. Součástí penzionu je také restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční moldavskou kuchyni. K dispozici je také zahrada s grillem a možností posezení. Penzion Orheiul Vechi je doporučeno pro ty, kteří hledají pohodlné a cenově dostupné ubytování v blízkosti historických památek.

Apartmány Casa mare

Pokud hledáte komfortní a soukromé ubytování, měli byste se rozhodnout pro pobyt v apartmánech Casa mare. Nacházejí se v blízkosti Orheiské skály a kláštera, a nabízí hostům prostorné apartmány s kuchyňským koutem, koupelnou a posezením. Apartmány jsou klimatizované a vybavené televizí s plochou obrazovkou. Hosté mohou využít také bezplatné parkování a internetové připojení. Casa mare je ideální volba pro ty, kteří chtějí pohodlné a klidné ubytování s možností samostatného vaření.

Pokud plánujete návštěvu Moldavska Orhei, máte nyní informace o tom, jaké jsou nejlepší možnosti pro ubytování. Rozhodně záleží na vašich preferencích, zda hledáte luxusní či spíše cenově dostupné ubytování. Ať už si ale zvolíte jakékoli ubytování, určitě se v Moldavsku Orhei velmi rychle zamilujete.


Letenka Moldavsko Orhei


Moldavsko je malebná země na východě Evropy, která láká cestovatele svou bohatou historií, krásnou přírodou a fascinující kulturou. Jednou z nejzajímavějších destinací v Moldavsku je město Orhei. Přestože je to relativně malé město, nabízí mnoho zajímavostí a jedinečných zážitků.

Existuje několik způsobů, jak se dostat do Orhei. Nejrychlejší a nejpohodlnější volbou je samozřejmě letecká doprava. Moldavský hlavní město Kišiněv má mezinárodní letiště, které leží pouhých 35 kilometrů od Orhei. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety do Kišiněva z různých měst Evropy, jako jsou Vídeň, Istanbul, Frankfurt nebo Bukurešť.

Letenky do Moldavska jsou obvykle cenově dostupné a dostupné i pro cestovatele s menším rozpočtem. Můžete si vybrat mezi několika leteckými společnostmi a vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a preferencím.

Po příletu na letiště si můžete vypůjčit auto nebo využít veřejnou dopravu, abyste se dostali do Orhei. Trať z Kišiněva je relativně snadná a trvá asi 45 minut.

Abychom se vrátili k samotnému Orhei, je to úchvatné město plné historie a kultury. Jeho nejznámější atrakcí je Orheiul Vechi, což je archeologická rezervace a přírodní památka, která leží na břehu řeky Raut. Tato rezervace nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti Moldavska, s několika kláštery, kostely a jeskynními kláštery vytesanými do vápencových skal.

Další zajímavou atrakcí je pohanský chrám Veche, který se nachází v centru města. Tento chrám byl vybudován na konci dvacátého století a je věnován starověkému pohanskému bohu Veche. Je to jediný chrám tohoto druhu v Moldavsku a stojí za to ho navštívit.

Orhei je také známý svými tradičními řemesly a řemeslníky, kteří zde žijí. Můžete navštívit místní trhy a obchody, kde si můžete koupit autentické moldavské výrobky, jako jsou keramika, dřevěné vyřezávané dekorace nebo tradiční oděvy.

Navštěvování Orhei je jedinečným zážitkem, který vám umožní objevit krásy Moldavska a pochopit jeho bohatou historii. Jestliže plánujete cestu do moldavského města Orhei, neváhejte vybrat leteckou dopravu, která je pohodlná a rychlá, a nabízí vám mnoho možností objevování tohoto fascinujícího místa.


Počasí Moldavsko Orhei


Moldavsko Orhei je malé město ve východní Evropě, které se nachází v centru Moldavska. Jeho poloha uprostřed země a blízkost k řece Rěut mu dodávají specifické klimatické podmínky. Je to místo, kde si můžete užít různorodé počasí po celý rok.

V létě, které trvá od června do srpna, je v Moldavsku Orhei horko a slunečno. Průměrná teplota bývá okolo 28°C, ale mohou se vyskytnout období, kdy teploty stoupnou až na 35°C. Slunce pálí silně a vlhkost je vysoká, což může být pro turisty poněkud úmorné. Nicméně, v této době je město plné života a aktivit. Můžete navštívit místní památky, projít se po okolních vinohradech nebo se vykoupat v řece Rěut.

Podzim, který trvá od září do listopadu, přináší mírné a příjemné počasí s teplotami okolo 20°C. V této době se obvykle nevyskytují deště a slunce stále svítí. Podzimní krajina s oranžovými a červenými listy je obzvláště krásná a umožňuje turistům pozorovat město v odlišných podmínkách. Osvěžení vody v řece se již ale nenajdete.

Zima (prosinec až únor) je období, kdy se teploty v Moldavsku Orhei značně snižují. Průměrné teploty se pohybují okolo -3°C a často se objevují i mrazy. Sníh se tu ale nevyskytuje příliš často, akorát na silnější mrazy. Zimní atmosféra je až kouzelná, příslušné budovy jsou dekorovány sváteční výzdobou a rozzářené lampióny. Na nejkrásnější tradice pak můžete zavítat na místní trhy.

Jaro, které trvá od března do května, je obdobím obnovy. Teploty se zvyšují a postupně se stávají příjemnějšími. Krajina začíná mít svěží zelený nádech z rostoucích rostlin a kvetoucích květin. V této době můžete pozorovat stěhování ptáků do města a prezentaci svých určitých zvyklostí.

Celkově vzato, Moldavsko Orhei má poměrně příjemné klima po celý rok. Každá sezona přináší něco jiného a tour si tady mohou jednoduše řečeno užít svou volnu čas. Rozhodující ale je vždy mít sebou vhodné oblečení a vhodné lingvistické umění pro domácí místní podmínky a zvyky.


Dovolená Moldavsko Orhei


Moldavsko je malá země v jihovýchodní Evropě, která se často přehlíží v porovnání s okolními zeměmi. Nicméně Moldavsko má mnoho krás a zvláštností, které stojí za to objevovat. Jedno z míst v Moldavsku, které vás rozhodně nepřestane překvapovat, je Orhei. Tento region se nachází přibližně 60 km severovýchodně od hlavního města Kišiněva a je domovem několika atraktivních míst pro turisty.

Když navštívíte Orhei, doporučuje se začít s návštěvou Orheiul Vechi (Národní kulturní rezervace Orheiul Vechi). Tento region je známý tím, že se zde nacházejí předhistorické a středověké památky. Toto místo návštěvníkům umožňuje cestovat časem a prozkoumat historii kdysi významného města. Navzdory tomu, že Orheiul Vechi fungoval jako křesťanské centrum již od 13. století, dodnes se zde najdou pozůstatky z dob antiky (Římské říše).

Dalším úžasným místem v Orhei je takzvaný "Podzemní klášter". Průvodci z vás udělají skvělého dobrodruha a dovedou vás na několikasetmetrovou vzdálenost do nitra země. Tato stavba sloužila jako úkryt pro místní obyvatele při nepokojích a válkách. Podzemní chodby, krápníky, skalní útvary a velké jeskyně, které se v Orhei nacházejí, jsou úchvatné a nikdy nezapomenutelné.

Pokud hledáte místo, kde si odpočinete a užijete si krásný výhled na okolní krajinu, měli byste navštívit klášter Chitcani. Tento klášter se nachází na velmi klidném místě v samotném srdci Orhei. Příroda vás na tomto místě pohladí po duši a nabídne vám nádherný výhled na řeku Raut. Vstup na tento klášter je zcela zdarma, ale uvnitř není povoleno fotografovat.

Když tedy navštívíte Orhei, zjistíte, že Moldavsko není jen malá země, ale rozhodně je párkrát větší na své působivosti a kráse. Od Orheiul Vechi, přes podzemní klášter až po klášter Chitcani, tyto nezapomenutelné zážitky vás zaručeně přesvědčí, že Moldavsko je velmi zajímavá turistická destinace.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky