Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Rakousko Nationalpark Hohe Tauern

Letenka Rakousko Nationalpark Hohe Tauern


Rakousko je země, která se může pochlubit krásnými scenériemi a úchvatnou přírodou. Jedním z nejkrásnějších míst je národní park Hohe Tauern, který se nachází v údolí řeky Salzach. Zde se nachází nejvyšší hora Rakouska - Grossglockner, která se tyčí do výšky 3 798 metrů nad mořem.

Navštívte Nationalpark Hohe Tauern

Národní park Hohe Tauern je největším národním parkem v Rakousku a nachází se na ploše téměř 1 800 km2. Celý park je rozdělen na tři části, z nichž každá nabízí návštěvníkům úchvatné panoramatické výhledy a nezapomenutelné zážitky.

První část, nazývaná Zell am See - Kaprun, je domovem ledovce Kitzsteinhorn a lyžařského střediska, které se těší velké oblíbenosti u milovníků zimních sportů. Turisté se sem mohou vydat i v letních měsících a prozkoumat zdejší krásnou přírodu.

Druhá část národního parku je nazývána Osttirol a nachází se na východě údolí řeky Salzach. V této části se nachází řada historických a kulturních památek, např. císařské hradby v Lienzu a mnoho dalších.

Třetí část národního parku se jmenuje Hohe Tauern a nachází se na západě údolí řeky Salzach. Tato část parku nabízí jedinečné možnosti pro procházky po neuvěřitelných scenériích.

Návštěvníci parku mohou podniknout nezapomenutelné túry a procházky přírodou všemi částmi národního parku. Některé z turistických tras vedou až k vrcholům hor nebo ke krásným vodopádům.

Jak se dostat do Nationalpark Hohe Tauern

Cesta do národního parku Hohe Tauern zahrnuje letenku do Rakouska a následnou cestu do národního parku. Nejbližším letištěm je Salcburk, který leží pouhých 100 kilometrů od parku. Z letiště se můžete dostat do národního parku vlakem nebo autobusem.

Návštěva Nationalpark Hohe Tauern v Rakousku zaměřená na přírodu, turistiku a sportovní aktivity je nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka. Pokud máte rádi přírodu, určitě byste neměli vynechat návštěvu tohoto národního parku.


Ubytování Rakousko Nationalpark Hohe Tauern


Nationalpark Hohe Tauern je největší národní park v Rakousku. Nachází se na území východního Tyrolska, Salcburska a Korutan a rozkládá se na ploše více než 1 800 kilometrů čtverečních. Díky tomu nabízí mnoho aktivit a atrakcí pro turisty, kteří sem přijedou. Tomuto obrovskému národnímu parku dominuje vysoké pohoří s nejvyšší horou Rakouska, Grossglocknerem o výšce 3 798 metrů nad mořem.

Pro turisty, kteří sem přijedou, jsou k dispozici různé druhy ubytování. Několik možností je k dispozici v oblasti Matrei, která se nachází na úpatí Grossglockneru, kde se nachází i kostel sv. Rocha z 16. století. K dispozici jsou zde hotely, hostely a apartmány. Další možností jsou horské chaty, které nabízejí úžasné výhledy na okolní pohoří. Kdo by chtěl zažít jedinečnou atmosféru a zároveň ušetřit na ubytování, může se ubytovat v některém z lučních nebo horských táborů.

K dispozici jsou také rodinné hotely, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Tyto hotely nabízejí speciální aktivity pro děti a rodiny, jako jsou například horské túry, cykloturistika, jízda na koni nebo zimní sporty. Většina těchto hotelů nabízí také vybavení pro děti, jako jsou hřiště, bazény, mini-golfové hřiště nebo bilard.

Důležitým přínosem v této oblasti je také lázeňské léčení. K dispozici jsou zde léčebné termální prameny, které pomáhají při mnoha zdravotních problémech. K dispozici jsou také wellness centra a rehabilitační zařízení, kde si můžete užít přírodní léčebné procedury.

Když se rozhodnete navštívit Nationalpark Hohe Tauern, měli byste si předem zarezervovat ubytování. Ve vysoké sezóně bývají hotely a chaty rychle obsazené, a tak byste mohli mít problém s nalezením ubytování v místě, které si přejete. Proto doporučujeme, abyste si ubytování zarezervovali s náskokem.

Celkově řečeno je ubytování v Rakousku Nationalpark Hohe Tauern mnohostranné a poskytuje různé možnosti pro každého turistu. Bez ohledu na to, zda hledáte relaxaci v lázních, adrenalinové sporty nebo rodinnou dovolenou, najdete zde to, co vám vyhovuje. Pro turisty, kteří hledají nádhernou kombinaci přírody a zážitků, je Nationalpark Hohe Tauern nezapomenutelným zážitkem.


Počasí Rakousko Nationalpark Hohe Tauern


Nationalpark Hohe Tauern je největší přírodní park v Rakousku a rozprostírá se na ploše více než 1 800 kilometrů čtverečních. Leží v rakouských Alpách na území tří spolkových zemí – Salzburgu, Tyrolsku a Korutanech. Tento rozlehlý národní park je známý svým jedinečným přírodním bohatstvím a malebnými krajinami.

Jednou z charakteristických rysů tohoto národního parku je jeho vysokohorské prostředí. Nachází se zde 332 vrcholů přesahujících výšku 3 000 metrů, včetně nejvyššího rakouského vrcholu, Grossglockneru, který měří 3 798 metrů. Tyto majestátní vrcholy jsou obklopeny ledovci, alpskými loukami a rozlehlými lesy. Tato rozmanitost přírodních prostředí se promítá i do místního počasí.

Klima v národním parku Hohe Tauern je ovlivněno jeho výškovým rozdílem a alpskou polohou. V nižších nadmořských výškách, kolem 800 metrů, panuje typické mírně teplé středoevropské klima. Léta jsou teplá a suchá, s průměrnými teplotami kolem 25 °C, zatímco zimy jsou chladné a mírně pod nulou. Výškový rozdíl v parku však vytváří značné klimatické rozdíly.

V nadmořské výšce nad 1 000 metrů se počasí stává chladnějším a vlhčím. Teploty klesají a v zimě se vyskytují časté sněhové srážky. Naopak v létě je zde chladněji než ve nižších částech parku, s průměrnými teplotami kolem 20 °C. Oblasti nad 2 000 metrů jsou pak charakterizovány vysokohorským klimatem. Zde průměrné teploty v létě nepřesahují 15 °C a naopak v zimě mohou klesat až pod -10 °C.

Mírné klima s teplými léty a chladnými zimami ve vyšších nadmořských výškách parku je ideální pro výskyt ledovců. Nationalpark Hohe Tauern je domovem více než 280 ledovců, které představují jedinečné přírodní fenomény. Tyto impozantní ledové masivy poskytují přírodní rezervu pro mnoho ohrožených druhů flóry a fauny.

Díky své rozmanitosti krajiny a klimatických podmínek je Nationalpark Hohe Tauern atraktivním terénním pro outdoorové aktivity a rekreační činnosti. Toto území nabízí mnoho turistických tras a stezek, které umožňují návštěvníkům objevovat úchvatnou přírodu parku. Bez ohledu na roční období je zde vždy co podívat.

Nationalpark Hohe Tauern je tedy fascinující místem, kde se snoubí nádherná příroda, rozmanité klimatické podmínky a bohaté ekosystémy. Návštěvníci mohou zažít neuvěřitelnou krásu alpského prostředí a prozkoumat jedinečné vysokohorské ekosystémy. Ať už jste nadšenci do turistiky, horolezectví nebo jednoduše jen milovníci přírody, Nationalpark Hohe Tauern je ideálním cílem pro vaše dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Nationalpark Hohe Tauern


1. Jak dlouho trvá dojít na nejvyšší vrchol Rakouska, Grossglockner?
- Je to asi 8 hodinová túra, závisí to však na vaší fyzické kondici a zkušenostech.

2. Existují v parku cyklostezky?
- Ano, v parku je několik cyklostezek, které nabízí nádherné výhledy na okolní přírodu.

3. Mám psa, může se se mnou projít parkem?
- Ano, psy jsou v parku povoleny, ale musí být na vodítku.

4. Jaké aktivity jsou v zimě v parku k dispozici?
- V zimě se dá v parku lyžovat, snowboardovat, skialpinisticky cestovat, běžkovat a zimně turisticky chodit.

5. Je nutné mít při návštěvě parku průvodce?
- Ne, není to nutné, ale v parku jsou k dispozici průvodci, kteří mohou pomoci s výběrem tras a nabídnout další informace.

6. Jsou v parku k dispozici ubytovací kapacity?
- Ano, v parku je několik míst, kde je možné se ubytovat (horské chaty, hotely atd.).

7. Jaké jsou ceny vstupného do parku?
- Vstupné do parku je zdarma, ale některé aktivity (např. projížďka lanovkou) jsou placené.

8. Jak se nejlépe dostat do parku?
- Nejlépe se do parku dostanete autem, ale je možné použít také veřejnou dopravu (vlak, autobus).


Dovolená Rakousko Nationalpark Hohe Tauern


Nationalpark Hohe Tauern, nachází se v Rakousku a je to největší národní park v Alpách. Pokrývá rozlohu více než 1800 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha druhů divokých zvířat, včetně kamzíka, orla, medvěda a rysa.

Tento dechberoucí park nabízí návštěvníkům mnoho příležitostí k objevování přírodních krás a k adrenalinovým aktivitám v každém ročním období. V letních měsících se můžete vydat na horské túry nebo na výlety na horských kolech a užít si krásy vysokých horských hřebenů a horských řek.

V zimě, Nationalpark Hohe Tauern nabízí skvělé podmínky pro lyžování a snowboarding v některých nejlepších lyžařských areálech v Rakousku - Kitzbühelu a Zell am See. Lyžařské oblasti v Národním parku Hohe Tauern jsou dobře vybavené a nabízejí různé úrovně sjezdovek pro všechny.

Pokud hledáte spíše klidnější pobyt, Národní park Hohe Tauern taktéž nabízí mnoho možností k zapojení do venkovského života. Lze si návštěvu naplánovat tak, aby se soustředila například na vinnou stezku nebo na návštěvu místního trhu. Krásná panorama a klidné horské prostředí rovněž lákají na relaxační wellness pobyty.

Za návštěvu stojí také unikátní přírodní památka - Krimmlské vodopády, které jsou nejvyšší vodopády v celé Evropě. Navštívit je můžete po celý rok, ale pro ty nejlepší zážitky se doporučuje se vypravit sem během jarního tání, kdy hladina vody dosahuje svého maxima.

Kromě krásné přírody nabízí Nationalpark Hohe Tauern také kulturní zážitky. Ve městě Lienz je například možné navštívit tradiční rytířské turnaje. Kromě toho jsou v parku stovky malých vesniček, kde můžete ochutnat místní kuchařku a procházet se historickými uličkami.

Národní park Hohe Tauern je skvělou volbou pro ty, kteří hledají dovolenou plnou přírodních krás, ale i pro ty, kteří chtějí zažít adrenalinové aktivity. Problém zde není najít si způsob jak si užít svého volného času a jistě si zde každý najde to, co mu nejvíce vyhovuje.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky